Hava Durumu

Yine kan yine gözyaşı

Yazının Giriş Tarihi: 14.10.2023 06:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 14.10.2023 12:46

Beynimde bazı parçalar yerine oturmuyor. Yine diyorum hepimizi birden tüm dünyayı ayakta uyutuyorlar sanırım. Öyle saçma ki şu sıralar olanlar. Elle tutulur hiç bir şey yok. Aaa olabilir hakikaten bak mümkündür dediğim bir şey çıkmadı kaç gündür. Her şey saçma sapan bahaneler olaylar açıklamalar. Olan kime oluyor peki ; masuma çoluk çocuğa fakire muhtaç...

Adam koruma kubbesi kurmuş, teknolojiye bak...

Öyle emin senelerdir kendinden Öyle teknolojik şöyle donanımlı böyle akıllı. Her şey kontrolleri dahilinde yani. İstihbarat desen namı almış yürümüş filmlere konu olmuş. En basiti bizim bile dilimizde geziyor bilmeyeni yok, Mossad dillere destan. Senelerdir Filistin de onlardan izinsiz neredeyse nefes bile almaya izin yok her şeyin gözetleniyor her adımın takip ediliyor. Adamlar tik zaten herkesçe aşikar ülkesine girerken bile kırı kırk yarıyorlar hele de Müslümansan.

Şimdi gelelim olanlara;

Adamlar teker teker paraşütlerle elinde silahlarla ekstrem spor yapar gibi o öve öve bitiremedikleri habersiz kuş dahi uçamayan kalkandan hiç sorunsuz geçip, bu olay bir günde tertip edilmez ya kim bilir ne zamandır planlanıyor hayret ki bundan istihbaratın da haberi olmamış evet MOSSAD'ın...

Kuş gibi uçup teker teker gelip sınıra girip sonra hadi kendileri uçtu diyelim  onca ağır silahı nasıl soktular orası da ayrı bir muamma...

Bir saldırı tabiri caizse bir katliama başladılar. Önce bir festivali bastılar. Sonradan görüntüler ortaya çıktı adamlar kuş gibi üzerlerinde süzülüyorlar kimse de çıkıp bu neymiş demiyor.

Saldırı sonrası her iki tarafın açıklamaları da ayrı olay. İsrail çıkmış bu büyük bir güvenlik zafiyetidir diyor. İsrail diyor. Dünyada buna en çok dikkat eden bu konuda uzmanlaşmış daha eline su döken çıkmamış ülke diyor bunu.

Hamas ayrı olay. Yaptıklarının elle tutulur yanı yok. Sözde  Müslüman kimliklerine uyan bir tek hareketleri yok. Gerçi oralarda karışık kimlik konusu kendi içinde ayrı bir konu.

Velhasıl kelam bana göre çocuk kandırır gibi adam kandırıyorlar gibi geliyor bana.

Bana kalsa bu olanların mümkünatı yok.

Yine ve yeniden dünyayı ayakta uyutuyorlar.

Bir bahane lazımdı bir sebep gerekti her şey kitabına göre olmalıydı, ık bık la uğraşmasınlar gereksiz açıklamalarla zaman kaybetmesinler... Bana göre... Yani bana sorsan.

Çünkü düşün düşün yok yine saçma hep saçma. Bir tane aklıma yatan bir olay bir açıklama bir sebep yok.

Evet bir sebep var tabi ki sebepsiz olmaz hiç bir olay. Sebep şu; plan ilerlemeliydi...

İsrail i harekete geçirecek ama haklı bir şekilde harekete geçirecek bir olay lazımdı. Dünyanın ağzını kapatacak haklı ve gerekli bir eylem görünecek bir vukuat lazımdı.

Hamas'ın buna gücü yeteceğine inanmıyorum. Hamas'ın kendisine inanmıyorum baştan. Kuruluş amacına ideallerine inanmıyorum. Oradaki halkı temsil ettiğine inanmıyorum. Daha çok zarar verdiğini düşünüyorum. Daha ilk saldırıda izledim izledim ve ilk cümlem şu oldu " umarım daha kapsamlı bir planları vardır, eğer ki iş bununla kalırsa yazık olacak Gazze'ye halka çocuklara... acımazlar orası aşikar. Ve katliama başlarlar."

Ve iş bununla kaldı ve acımadılar ve katliam başladı...

Şimdi gelin bana buradan haklılık bulun. Ban diyin ki bu Filistin in Gazze’nin hayrınaydı diyin. Bana Hamas'ı haklı çıkartacak iyi gösterecek bir bahane bulun. İsrail i hiç işin içine katmıyorum bile canları cehenneme.

Benim işim Müslüman'ım diyenle, senin için buradayım senin için varım diyenle. Benim işim MÜNAFIKLARLA...

Müslüman gibi gözüküp kafirle iş tutana.

Bıktım...

Ama dünya bıkmadı. Bu halkın kanını dökmeye doyamadı. Çocuk kanı görmekten bıkmadı. Vampir gibi kan içe içe bi doymadılar.

Altı üstü  3- 5 insan topluluğunun yaptığı eziyete zulme bak.

Ve bunu film izler gibi izleyen dünyaya bak demeyeceğim. MÜSLÜMAN ALEMİNE bak.

Kaç ülke kaç milyon insan kaç Müslüman...

Dünya gibi bizde oturmuş izliyoruz...

Ağızlarımız da hep dua amenna ama harekete geçen yok. Bismillah diyip fırlayan yok.

Üzgünüm kızgınım bıkkınım yorgunum...

Gözümde yaş ağzımda dua ama yetmiyor hareket lazım.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.