Hava Durumu

Sert bir kahve misali hayat

Yazının Giriş Tarihi: 15.05.2023 06:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 15.05.2023 08:41

Bir seçim daha geride kaldı. Sabahın erken saatlerinde gittik oy kullanmaya. Ama ana baba günüydü her yer sanki bayram sabahları gibi.

Bir hoş geldi içime bir değişik. Ne kadar önemsiyoruz bu görevi ülkece. Hem şaşkınlık hem sevinç hem ilginç geliyor bu bana kendimde böyle hissederken aynı önemi verirken üstelik.

Dünyanın hiç bir yerinde bu kadar sayıda oy kullanan başka ülke yok bu arada duymuşsunuzdur. Bizim için nedense hep hayat memat meselesi mertebesinde. Bilmiyorum bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi bu ama orada kararsızım. Her şeyi fanatikleştirme huyumuz var bizim malum.

En ufak şeyde bile tepkilerimiz büyük oluyor. Genimize işledi artık sanırım. Mahalle maçı bile olsun yeri geliyor sanki hayat memat meselesi gibi davranıyoruz.

Aslında hak da veriyorum bu yoğun duygulara. Çünkü hayatımız en keskin tat da geçiyor. En acı, en vurucu tadını, en iyi alabildiğimiz içince istemsiz seni dirilten bir kahve misali hayatımız.

Az kavrulmuş hep demlerimiz. Artık yan etkisi mi diyelim buna ne diyelim bilemedim ama işte karşılığı da bu oluyor böyle sertliğin.

Ondan dolayı her tepkimiz yoğun kıvamda. Başka türlüsü de mümkün olmazdı sanırım. Çoğu zaman dozumuzu hiç ayarlayamasak da bundan dolayı çok dilimiz yansa da iyi insanlarız aslında özümüzde. Sadece hayatın yan etkilerini keskin bir şekilde yaşıyoruz o kadar. Keskin bir coğrafyadan da keskin insanlar ee haliyle de keskin olaylar çıkar. Çok zaman zorlasa da alıştık artık sanırım buna da. Daha başkasının olabileceğini kestiremiyoruz bile.

Bazen insan da sakinlik özlemi olmuyor değil. Böyle yoğun duygular yorgunluk yapıyor insan da malum.

O zaman hepimizin aklında bir alıp başımı gitsem şöyle bir adam akıllı dinlensem rahat etsem, yavaşlasam, durulsam, dinginleşsem özlemi doğuyor. Sonra bu ne oluyorsa geçiyor yine.

Kısacası biz ne "yar"la yapabiliyoruz ne nede onsuz durabiliyoruz. Her ikisiyle de olmuyor.

Anlayacağınız iflah olmaz bir bağımlıyız.

Hem kaçmak istiyoruz kendimizden olduğumuzdan hem gizli bir gururumuz var bitmeyen tükenmeyen bir sevgimiz aşkımız var ama aynı derecede bir de kızgınlıklarımız nefretimiz öfkemiz de var. Çok karışık yani buralar. Girdik üstelik çıkamıyoruz da.

Bende girdim bu konulara çıkamıyorum şu an.

Seçimden girdim sözde kayboldum derinlerde.

Çok duygusal insanlarız canim. İşte sorunda burada her şeyin fazlası zarar demişler maşallah bizde her duygu fazla fazla. Limit diye bir kelimemiz var ama kullanan yok malum.

Uzun lafın kısası bu aralar herkes  tüm ülke kendince en yoğun duygu değişimlerini yaşayacak. Ama biz gaybı bilemeyiz neler olacağını da. Tek duam hepimizin hakkında en hayırlısı ne ise o olsun. Bu memleket hep en iyisini en güzelini görsün yaşasın.

Bunca badire ve imtihanlardan sonra hakketti bu ülke güzel şeyleri.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.