Hava Durumu

İpin ucu

Yazının Giriş Tarihi: 16.11.2023 06:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 14.11.2023 17:20

Derin derin uykudaymışız biz meğer.

Meğer bu para denilen şey ne kolay kazanılıyormuş da haberimiz yokmuş. Bizim yaptığımız neydi bilmem bu kadar çalışma bu kadar didinme neyin nesiymiş acaba?

Hakikaten şaşkınım. Maç izler gibi yeni olayları izliyoruz elimizde çekirdek. Daha 1 ay öncesine kadar yine elimizde çekirdek hayatlarını izliyorduk. O kadar kızıyordum ki bu ilginç sözde fenomenleri takip edenlere arada denk gelirdim veya biri gösterirdi bak şu şöyle yapmış şunu demiş bunu giymiş falan filan diye, ilk tepkim şu olurdu; bu kim? Niye bu görgüsüzlük ve bunlar neden bu kadar zengin? Ve bu iticilikle neden bu kadar takipçileri var?

Şaşılacak şey hem sevilmiyorlar hem dünyalar takip ediyor. "Eee ben merakıma takip ediyorum sevdiğimden değil..." Bu lafları da çok duydum.

Ama o kadar çoklardı ki ve o kadar zenginlerdi ki hep diyordum bunlar bu paraları nasıl kazanıyorlar bu kadar zamanda. Ama ne zenginlik ama ne görgüsüzlük. Hem sevmiyorsun hem Nerden görüyorsun Nagihan?

Ee sosyal medya bunlarla kaynıyordu son zamanlarda. Takip etmek gerekmiyor her delikten bunlar çıkıyordu. Bir iki tane de değiller ki maşallah öyle çoğalmışlardı ki her taşın altında biri vardı.

Ama ne paralar ne hayatlar.

Ne hikmetse de ülkenin topluca zor zaman geçirdiği geçimin çok zor olduğu hayat pahalılığının zirve yaptığı zamanda çil sürüsü gibi bitmişlerdi her yerde.

Sen elindekiyle bir ayı zor getirirken öteki senin gözüne soka soka yatlar katlar elinde para makinesi etrafa para saça saça geziniyordu.

Ama bu ne furyaymış böyle az buz da değiller. Birden bir çoğaldılar bir patladılar bir yayıldılar.

Milletinde tam zor zamanı canı burnunda o hayatlar cazip geldi, izlemesi hoş geldi, hayali bile zevkli geldi. Film izler gibi izledik. Millet izledikçe bunlar sapıttılar görgüsüzlük de depar attılar sonra baktılar daha çok izleniyorlar daha çok dozuttular. Sonra o buhran hali geçti bunalım bulutları azıcık dağıldı bi Millet kendine gelmeye başladı bu sefer işler değişti. Bi ne oluyoruz oldu neymiş bu denildi siz kimdiniz nerden geldiniz daha dün neydiniz demeler havada uçuştu. Sonra bir yerde bardak taştı birinin canı fena sıkıldı halkın gözünün zevki değişti Sonra BOM!

Hoba işler değişti. Öyle bir patladı ki bomba bu kadarını kimse tahmin edemedi. Ne o ilk sabrı taşanın, ne ilk bu paralar nerden geliyor diyip merak edip karıştıranın da aklına bu kadarı gelmemiştir. Meğer büyük büyük dolaplar dönüyormuş gözümüzün önünde de ruhumuz uyuyormuş. Kimler kimler varmış işin içinde de daha haberimiz yok. Bu ateş çok yayılacak gibi . Çünkü öyle çoklarmış ki benim bildiklerim üç beş kişiymiş. Bir bir düşmeye başladılar göz önüne ben ağzım açık izliyorum. Bir değil iki değil sürüsüyle. Peki şimdi aklımda deli deli sorular benim " bunlar kendi başlarına bunları beceremez bu bir, çünkü etleri butları neydi zaten bunların.

Ellerinden tutan kim?

Bu yolu gösteren kim?

Eee birileri ön ayak olduysa bunlara, onlar bu kadar para kazandıysa kısa sürede, peki ön ayak olanların kazandığı ne kadardır?

Bu ne biçim tezgahtır? Bu saçma sapan gözüken işlerin altında neler yatıyor? Her gün yeni isimler ortaya atılıyor günlerdir hayır bitmediler de öyle çoklar ki  her gün  yeni birisi.

O zaman bu iş göründüğünden çok daha büyük.

Bu kadar insanı bu işe sürmek? O kadar para zenginlik gösteriş ? Bunlar sadece bizim gördüklerimiz peki ya daha göremediklerimiz?

Soruşturma büyüyor da büyüyor her gün yeni isim ekleniyor. Bu isimlerin hepsi daha dün gariban olan insanlar.

Benim asıl merak ettiğim bu işin arkasındakiler kim? amaçları neydi? Kazançları neydi?

Bu kadar insanı bile zengin edip kendileri neler kazandılar?

Ben inanmıyorum hepsi kendi başına akıl edip bu hortumlama işine girsinler. Biri ikisi değil ki hepsi birden yani.

Bakalım ipin ucu nereye çıkacak?

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.