Hava Durumu

Sonbahardan alınan ilham..

Yazının Giriş Tarihi: 16.09.2023 06:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 15.09.2023 10:08

Yaz ayı kendisi gibi sıcacık geçti. Sıcaklığın vermiş olduğu rahatlık hepimizi nasılda sarıp sarmaladı.

Çoğumuz konfor alanlarımızdan çıkıphayal ettiğimiz bir sürü düşünceye hayat verdik.Yeni yerler keşfettik, yeni deneyimler yaşadık heybemiz dolu sonbahara,yeni bir ay'a,yeni bir mevsime  merhaba dedik.

Yaşadığımız tecrübelerden çıkarımlarda bulunup ,kalbimize dönüp dinlenme, demlenmeve iyileşme zamanlarına girmiş bulunuyoruz.

Yoran kararlarımızı, bizi ağırlaştıran ne varsaserbest bırakıp hafifleme vakti bu gelen vakit.Bende yazılarıma biraz ara verdim, dinlenme ve çevremde gelişen olaylarıözellikle kendimi gözlem yapma fırsatı buldum .

Konfor alanımdan çıkmaya çalıştım, zorlandığım ne varsa adım atıp kendi verdiğim tepkileri gözden geçirdim.Hepimizin iyikileri olduğu gibi benimde iyiki dediklerim ve değişmesi gereken yerlerimin olduğunu fark ettim.

Yaşadığımız deneyimler bizleri geliştirdi, değişme fırsatlarını yakalamış olanlarımız oldu, elbet olmayanlarda vardır.Hepimizin yolları ayrı güçlü güçsüz yanları farklı.

Tahammül etmekte zorlandığımız yerler, tepkilerimiz, bakış açılarımız,duygularımızı ifade etme biçimimiz kendimize özel.

Hepimiz biricikve şahsımıza münhasır güzelliklerimiz yeteneklerimizle hayat yolumuzda yol alıyoruz.

Fizik bedenimizin besine ihtiyacı olduğu gibi ruhumuzun da beslenmeye,yenilenmeye, güncellenmeye ,keşfetmeye ,onarmaya ,paylaşmaya ,sevmeye ,şefkat göstermeye ihtiyacı var.

Bazen farkında olmadan alışkanlıklarımızın esiri olabiliyoruz.Ruhumuza iyi gelmeyen bizi sıkıştıran, yoran tadımızı kaçıran  alışkanlıklarımız çoğumuzun vardır ve değişmesi için yollar arar, farklı fikirleri keşfetmek isteriz.

Değişimi talep edipdeğişmeyi seçeriz burada aniden hızlı bir şekilde olmasınıistediğimiz an, psikolojik olarakta yoruluruz. Kendimizle yarış halinde olmak, skor peşinde koşar gibi ondan arındım bundan kurtuldum bilinci , bir sürü detayı inceliği güzelliği fark etmemizi engeller.

Sonbahardan ilham alıp doğadaki oluşan değişimin yavaşlığını uyumunu sararan yapraklarınpeyderpey olduğunu fark ettiğimizde ruhsal yolculuğun ömrümüz boyunca olduğunun farkına varırız.

Zamanla yolun güzelliğini görüp yolda olmayı severiz ve kendimize de zaman tanırız. Yeni başlangıçlara fırsat vermiş oluruz.Her nefeste yenilenip güncellediğimizin farkına varırız. Sevgi’nin simyası nefes aracılığıyla her an sizinle olsun.

Sevgiyle ...

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.