Hava Durumu

Rengini belli et

Yazının Giriş Tarihi: 30.10.2023 05:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 29.10.2023 14:40

İsrail’in Gazze’ye yaptığı son insanlık vahşeti yıllardır süre gelen caniliğinin son noktası oldu! Bu insanlık dışı savaş stratejisi artık bence Filistinlilerin değil de Yahudilerin yani İsrail’in sonunu getirecek! Çünkü; “zalimin sonu yaklaştıkça, zulmü artar ve daha da azgınlaşır” Hz.Ali.

İnsan bu kadar zalimliğin karşısında eli kolu bağlı oturup sadece dua edebiliyor olmaktan bile utanıyor. Halbuki dua insanın en büyük ve en güçlü silahıdır. Çünkü her şeyden haberdar olan Allah ihmal etmez, mühlet verir! Zulme uğrayanın acısını ölümle dindirip ona cennet kapılarını açmıştır bile. Ama zulmeden aslında sadece zulmünü artırarak kendi azabını artırdığının farkında bile değildir. Gücüne güvenenin sonu Ebabil kuşlarının hezimete uğrattığı koca fillerden farksızdır. Bu dünya ne zalimler gördü, kimler geldi kimler geçti! Hepsinin hazin sonu ve akıbeti aynı oldu ne yazık ki! Allah’ın azameti ve büyüklüğü karşısında herkes payına düşeni eninde sonunda alır. Üç günlük dünyayı hırs, kibir ve kötülük uğruna tüketenler asıl kaybettikleri ebedi alemi hiç göremeyecekler! Bazen sorarlar en çok şükrettiğin şeyler nedir diye? Bunlardan bir tanesi cehennemdir! Varlığına her an şükrettiğim gerçekten cehennemdir, cennet değil! Allah’ın rızasını kazanmak zaten en büyük mükafattır ve asıl cennettir. Ama zalimler ve kötüler için ebedi yurt olan cehennemin varlığı yüreğimi sükunete ve huzura kavuşturan en güzel şeydir. Elbette her şeyin hesabı sorulacaktır buna şüphemiz yok! Peki bizim üzerimize düşen nedir? Son günlerde İsrail ürünlerini boykot etme konusu yine gündemde. İyi de bu yıllardır bilinen bir şey iken, şimdi boykot etmek ne kadar etkili? Bu zulüm uzun yıllardır var ve bizim bu boykotu çoktan kendimize bir görev edinmemiz gerekirdi. Şimdiye kadar bilinçsizce bu ürünleri kullanmış ve o canilerin elini güçlendirmişiz zaten. Şimdi boykot etsek bunu ne kadar sürdüreceğiz peki? Hangi ürünler İsrail ürünü bunu bile bilmeyen birçok insan var! Yani sözün kısası insan her zaman bilinçli ve dikkatli olmalıdır, sadece ihtiyaç anında değil! Her zaman duyarlı olmalıdır sadece gerektiği zaman değil!

Allah’ın kudreti her zalimliğin üstündedir ve elbet adaleti vuku bulacaktır. Bizim üzerimize düşen, duamızla, akıllı ve daimî tepkilerimizle zulmün karşısında safımızı ve rengimizi net göstermektir. Belki bizim tepkimiz zulmü durdurmaz ama bizi zalimden ayırır!

Sağlıcakla ve farkındalıkla kalın.    

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.