Hava Durumu

Var olan ne?

Yazının Giriş Tarihi: 08.08.2023 06:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 07.08.2023 17:04

Küçük şeylerle mutlu olmak güzelse de küçük şeylerde boğulmak güzel değil. Hayatın akışında ikisine de yer vardır gerçekte; bazen öyle bazen böyle seyir,yaşadığımız şeylerden!

Seyri seyretmek, akışın yönünü takip etmek; bir noktada boğulmaktan, bir lahzada takılı kalmaktan, bir anda asılıdurmaktan koruduğu gibi yeniliğe yönlendirir, ileriye taşır, güzellikle buluşturur, iyiliğe yaklaştırır!

Akan su temizdir misali,zeminini bulan akan zihin de temizdir yeter ki varlık köklerine eriştirsin, hakikat meyvesine kavuştursun.

Yakın bir zamanda akışta “salgın” vardı şimdi “enflasyon” ve “sıcak” var.“Maske mesafeyi” ne çabuk unuttuk; dün dünyanın sonu diyorduk!Hikmete hakikate dair ders çıkarıp yolumuza istikamet verdiysek kazançlıyızdır yoksa enflasyonda düşmeye sıcakta “üşümeye” devam ederiz!

İnsan değişti ki iklim değişti; neye değiştiği ortada, yarınki akışın ne yöne olacağı da belli. Yokluk deminde sahiller insan seli! Bir yandan da şikayet diller susmuyor.

Akış çelişkiler girdabında düğümleniyor; düğüm olan da düğümü çözecek olan da yine insan.

İnsan aranıyor!

“Gün ışığında elimde kandil vefa arıyorum” dendiği gibi insan!

İnsan arayacak ki hakikat kandilini bulacak; enflasyon normale inecek, mevsimler normal seyrinde akacak, hayat sükun huzur bulacak.

Akışın renklerini gören, seyrini seyreden, zıtlıkları iyi okuyana bir çıkış yolu hep vardır yeter ki bir damlada boğulmasın, bir anda kaybolmasın hatta olumsuzluklar sıçrama taşı bile yapabilir.

Bu bağlamda küçük diye bir şey yok, var olan dikkatsizliğimiz vesselam.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.