Hava Durumu

İnsanlığa güncelleme gerekiyor!

Yazının Giriş Tarihi: 18.09.2023 07:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 17.09.2023 22:44

İnsanlığa acil bir güncelleme gelmeli! İnsanın var olduğu yerde sorun bitmez oldu ne yazık ki! Bizi biz yapan her türlü değeri ve erdemi yitirmeye başladık. Yaşama amacımız yer yüzünü imar etmekti, biz yok ediyoruz. Huzur ve güveni inşa etmek şöyle dursun; sadece huzursuz eden ve güvensizlik oluşturan bir varlığa dönüştük. İnsan hem kendi türü hem de tüm canlılar için tehdit oluşturmaya başladı! Peki ey insanoğlu derdin nedir?

Şu dünyaya geldik ve gidiyoruz. İki kapılı bir han işte! Ne sana kalacak ne ona…Sadece bir derdimiz olmalı o da insanca yaşamak ve insan kalmak. İnsan insandan korkuyorsa, hele ki hayvan insandan korkuyorsa bir yerlerde büyük bir yanlış var demektir. Bir gün gelip de önce bu dünyada, sonra da asıl alemde adaletin vuku bulacağını hiç unutmayalım lütfen! İnsan ektiğini biçer, ettiğini bulur. Allah’ın adaleti şaşmaz ve yapılan hiçbir şey karşılıksız kalmaz. Her ne kadar kendimizi üstün bir varlık olarak görsek de acziyetimizi hatırlamak asıl üstünlüğümüzdür. Ama insan gaflete düşmeye, kibirlenmeye ve acımasızlaşmaya çok müsaittir. Oysaki büyüklük taslayan Nemrud’un sonunu getiren küçücük bir sivrisinekti! İnsan değerli bir varlıktır ancak, yaratılmış her şeyi de değerli görmesi nispetinde. Bu yüzden artık bir uyanışa geçme ve kendimizi güncelleme vaktidir. Amacını ve nihai hedefini unutmuş, adeta hayatını bir şeylerden hıncını alarak yaşamaya çalışan insan gün be gün ziyan oluyor demektir. Her şey bu dünya ile sınırlıymış gibi yaşarsak elbette hiçbir şeyden zevk alamayız. Çünkü tüm mutluluğu bu dünyadan bekleriz, bulamayınca da dünyaya saldırırız. Hırslarımızın kurbanı olursak neyimiz var neyimiz yok, hepsini önce bu dünyada heba ederiz.

İnsan olmak, acısıyla tatlısıyla bu dünyadaki her şeyi bir geçiş süreci olarak görmektir. İmtihanın eğrisi doğrusu olmaz! İmtihan imtihandır. Biz yaşadıklarımızın ya da yaşayamadıklarımızın acısını birilerinden çıkarmaya çalışarak, acımasız ve merhametsiz davranarak sadece sınıfta kalmayı garantilemiş oluruz. Merhametten uzak, insanlara ve diğer canlılara acıması ve saygısı olmayan insanın, zaten daha bu dünyada cismen, ahirette de resmen yok olacağı acı bir gerçektir!

Sağlıcakla ve farkındalıkla kalın.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.