Hava Durumu

Gastronomi şenliği sevinci

Yazının Giriş Tarihi: 18.09.2023 06:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 17.09.2023 16:09

Bugün gastronomi şenliğine katıldım. Broşürleri gördükçe gitmek istiyorum deyip duruyordum ne zamandır ama işte hayat telaşı aklımdan uçmuş zamanını unutmuşum gitmiş.

Sonra bir anda aklımıza geldi apar topar çıktık evden.

Öyle uzun zaman olmuş ki böyle bir panayıra ve kalabalığa karışmayalı.

Böyle şenlikleri panayırları gezmeyi çok severim normalde ama işte hayat her zaman sevdiklerimizi yapamıyoruz başka şeyler önüne geçiyor zamanda akıp gidiyor.

Resmen daha girer girmez Merinos a içim açıldı. Normal de çok kalabalık boğar beni ama içim sevinç doldu bu sefer. Eee birde konu yemek malum daha bir cezbedici oldu bizim için.

Uçarak geldik uçarak girdik çoluk çocuk hepimize iyi geldi. Ne kadar sevinç doldum anlatamam. Meğer çok eskide kalmış benim bu gezmelerim. Seneler geçmiş üstünden de anlamamışım. Neşeyle gezdik tattık güzel geçti günümüz. Kalabalık evet bazen yordu ama güzelliğinin yanında olacak o kadar velakin en çok şu müzik rahatsız etti hepimizi. Bu kadar yüksek olmasa mi her şeyimiz acaba. Yoksa bal dök yala bir festival olmuş ama yüksek ses kafanı tırmalaya tırmalaya geziyorsun.

En çok çocuklar mutlu oldu sınırım onlar olunca tabii ki de bizde, festivalde güzel aktiviteler kurulmuş o yorulmaya dinlenme fırsatı bile bulduk.

İşin içine çocuk girince bir şeyi kırk kere düşününce de insan çok insan içine çıkmaya çekiniyor, en azından ben. Çünkü çocukla sarf edilen efor başka hiç bir şeye benzemiyor malum.

Ama bu sefer yüzümüz güldü a dan z ye herkes kendine göre bir eğlence buldu herkes mutlu oldu. Böyle mutlu olunca neden daha çok aktivite takip edip gelmiyoruz diye kızıyorum kendime. Güzel şenlikler oluyor ben sonradan haberdar oluyorum genelde ve ahlanıyorum hep.

Ama sanki fiyatlar bir tık daha uygun olabilirmiş. Festival bu sonuçta. İnsan bu kadar çeşit ve güzelliğin içinden çıkamıyor da. Her gördüğünden tatmak istiyorsun. Bundan mütevellit bana fiyatlar aynı geldi bazı şeylerde oynamış az biraz sadece çoğu lezzette bi oynama olmamış. Diğer her şey o kadar kalabalığa rağmen gayet güzeldi. Ben zevk aldım hem eğlendik hem karnımız doydu hem gözümüz. Güzel bir gün geçirdik. 

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.