Hava Durumu

Bunaltıcı günler

Yazının Giriş Tarihi: 13.05.2023 06:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 12.05.2023 16:49

Çok bunaltıcı gidiyor havalar. Suanki gündemimiz gibi aynı bi gün açık bi gün kapalı bi gün güneşli bi gün kışdan farksız mübarek. Ne giysek şaşırdık. Yaz geldi sözde neredeyse ama şuan sadece adı var kendi ortalarda gözükmüyor. Gel gitleri Çok sevmem nevrim döner benim bu havalarda bozuyor hem madden hem manen beni. Hem hava bozuk hem gündem.

Kombo yaptılar iyi yönde etkilemiyor beni.

Mümkün olduğunca gündemi çok takip etmiyorum şu sıralar. Herkes gergin hava gergin insanlar gergin. Takip etmediğim halde bende istemsiz geriliyorum. Çok saçma.

Gerçekten çok saçma kendime de kızıyorum. Bu kadar ağır derecede etkilenmememiz gerek bence. Her seçimimiz böyle gerçi bizim ama artık bana ağır geliyor galiba.

Bir oyumuz var altı üstü gidip kendine yakın olanını seçip kullanıp geleceksin bu kadar. Otobüse biniyorum konumuz seçim, markete gidiyorum seçim, yolda yürüyorum seçim. iki kişi bir araya gelmeye görsün direk selamun aleyküm aleykümselam direk konuya giriyorlar nefessiz.

Uğur böceğine bindim geçen güvenlik görevlisiyle ayak üstü iki yolcu seçim  sohbeti edecekler bağıra bağıra. Abi dedi ki " konuşmak istemiyorum bu konuları bir oyum var kullanıp gelecem, herkesde zaten bi sıkıntı var ,ne gerek var tartışmaya sus kardeşim ne yaparsan yap kendine kalsın. " o kadar hoşuma gitti ki. Mık, bir daha ağızlarını açamadılar ordan burdan konuştular indiler gittiler.

Keşke herkes bu incelikte olsa ne güzel olurdu. Gerçi bizim Kavgasız gürültüsüz seçimimiz de imkansız gibi bisi değil mi? Hayal de kurmayayım ben.

Ha gayret 3 gün kaldı bitsin gitsin hayırlısıyla diye dua ederken ben ortalık daha da karışıyor.

3 gün kala yine toz duman meydan. Hayırlısıyla çıkaydık şu kaostan da.

Halbuki kendi kendime karar almıştım seçim konuşmayacağım diye. Ne konuşsam ne konuşsam diye düşünüyordum aklıma İngiltere geldi.

Malum yeni krallarını dünyaya tanıttılar. Taç giyme töreni düzenlediler. Biz de ağzımız açık suyumuz aka aka izledik. Buna saydıracaktım sözde. Yine olmadı ama olsun burdan da dönülür.

Yeni kral ve kralice törene gelirken bindikleri at arabasını görmüşsünüzdür diye tahmin ediyorum izlemeyen çok az kişi vardır malum. Gizli bir özencimiz var. Ama bizden birilerine değil sadece onlara. Aman sakın bizden biri olmasın. Ay yok olmaz öyle şey.

Neyse, bindikleri fayton som altındanmış yeni öğrendim bir magazin sayfasından. Editörü ballandıra ballandıra anlatıyordu.

Bir anda midem bulanmaya başladı. Çok çirkin karakterlilerimiz var aramızda biliyor muydunuz?

Sonra bi düşündüm; bizden olsa böyle bir şey.

Bi kısacık düşünün önce bi. Düşündünüz mü?

Faytona bile gelemediniz değil mi? Daha en başta gitti görüntü.

Neden gitti görüntü?

Olacakları, söylenecekleri , edilecek hakaretleri, lafları, iftiraları,nefretleri...

Düşüncemde bile daha faytona gelemedim.

Çok iki yüzlüyüz biz çok. Büyük yani.

Hiç tahammülümüz yok geçmişimize.

Ama Elalem bir gösteri yapıyor tüm dünya ağzında salya, bizde dahil seyreyliyoruz. İş Kendimize gelince ortalık darma duman düşmana gerek bile yok kendimize yeteriz hamdolsun.

Şu anda da böyle aslında sadece derece bakımından bi iki tık düşük.

Şimdide kimsenin kimseye tahammülü yok. Bir yerlerde ama önemli bir yerlerde  büyük hatalar yapıyoruz. Futbol tutar gibi fanatikliğe vuruyoruz herseyi. Bir ortamiz yok.

Sağ salim sessiz sakin sükunet içinde bu virajı da geçelim inşallah. 

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.