Hava Durumu

Bu kadarı olmamalı

Yazının Giriş Tarihi: 22.05.2023 06:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 21.05.2023 14:27

Yangın yeri ortalık. Öyle gergin öyle gerginiz ki. Acaba diyorum başka memleketlerde de böyle mi oluyor bu işler. Bu kadar etkilenmemiz normal mi yani merak ediyorum. Her adım  başı siyaset başka bir şey konuşmaz olduk ne zamandır. Yatıyoruz kalkıyoruz bu, uykuda bile uğraşanı var daha da ilerisi yoktur herhâlde.

Çok rahatsızım bu durumdan. Bu kadar tesiri altında kalmanın iyi bir şey olduğunu düşünmüyorum. Her ne ortama girerseniz girin konu dönüp dolaşıp aynı yere geliyor, bir süre sonra da benim başımı alıp kaçasım geliyor. Neden? Herkes haklı, herkes karşısındakini ikna etmeye çalışıyor, hep bi üste çıkma çabası...

Artık sınır mınırda kalmadı, direk doğru bildiğini bas bas bağırarak anlatma derdinde herkes. Birde üst perdeden hep, herkes duysun, dünya duysun. Otobüse binilmez oldu ,hep bi vukuat hep bi olay. Olmamalı. İzin vermemeli kimse buna. Ne yeri orası ne zamanı.

Altı üstü herkesin bir oyu var kullanacaksın bitecek. Bas bas bağırmaya ne gerek var.

Düşünüyorum da en son nerede kalmıştık diye en son depremde kaldık biz. Durup düşünmeye bile fırsat vermediler . 2 hafta sarsıldık koşturduk, uyuyamadık o kadar.

Bir anda dakikalar içinde gündem tersine dönüverdi. Öyle büyük vebaldir ki bu. O insanlar orada tek başlarına kalıverdiler. Sonra da kimsenin umurunda olmadı. Çünkü herkesin o sıra başka başka dertleri uğraşları vardı. Seçim (!) gibi.
O günden sonrası hep siyaset ,yatıyoruz siyaset, kalkıyoruz siyaset.

Ortada ne suçlu var ,ne haksız var ,ne düşman var , ne art niyetli var ,herkes haklı, herkes öfkeli ,herkes adalet peşinde. En önemlisi herkes iyilik peşinde, demokrasi peşinde(!)

Kimse en başta yapılan yanlışı görmüyor. Kimse dönüp bir kendine bakmıyor.

En çok halkı bu kadar kışkırtmalarına ayar oluyorum. Önce bizim bu kadar kıvama gelebilmemize sinir oluyorum da. Dünden hazırız ya kavgaya gürültüye en yakınımızdakini harcamaya.

Öyle bir hale geliyoruz ki anında harcıyoruz kendimiz gibi olmayanı. Düşman belliyoruz kalleş belliyoruz. Ana baba çocuğuna, arkadaş arkadaşa düşman kesiliyor. Hep bi curcuna hep bi yüksek perdede sözde sohbetler, sonları da hiç hayırla bitmiyor bu sohbetlerin.

Gerek var mı bu kadar kırmanın kırılmanın.

Manipüle olabilme hızımıza çok şaşırıyorum.

Birde en sinir olduğum şey şu;

Sosyal medyayı bu amaç için kullanmak. Dur durakları da yok bazılarının. Öyle bir sallıyorlar ki sanki yarın yokmuş gibi ,bir daha göz göze gelmeyeceklermiş gibi, hal hatır sormayacaklarmış gibi. Karşındaki herkes yok olsun dercesine öyle bir sinir öyle bir katlanamama durumu. Öyle bir gereksiz bir durum ki bu benim gözümde. Bak bir iki paylaşırsın tarafını belli etmek istemişsindir anlarım ona da gerek yok aslında da ama hadi olsun anlayabilirim onu. Ama fanatiklik dozunda bir ben bilirim havalarını üst perdeden aşağılayıcı tavırları anlamam. Bana göre IQ düşüklüğü göstergesidir bu. Kolay manipüle olabilme halidir bu.

Acil bi kendimize çeki düzen vermemiz lazım.

Bu raddelere gelmememiz lazım. Bi silkelenip kendimize gelmemiz lazım. 

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.