Hava Durumu

Artık ihtimaller bile sıkıcı

Yazının Giriş Tarihi: 24.06.2023 07:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 23.06.2023 17:27

Öylesine gezinirken karşıma çıkan bir magazin haberinden bahsedeceğim size,başlıyorum.

"Son zamanların gözde isimlerinden Zendaya, İtalya Roma da bir restorana girmek istiyor ve kılık kiyafeti uygun olmadığı gerekçesi ile restorana alınmıyor, oda gayet normal bir şekilde geri dönüp başka bir mekana gidiyor."

Haber bu.

Ne kadar uzun bakılırsa o kadar uzun baktım görsele ve habere.

O süre zarfında binbir seneryo dolandı kafamın içinde.

Biz alışık değiliz malum böyle haberlere. Algılamam biraz uzun sürdü bu yüzden. Yada algılama demeyelim de hazmetmek diyelim.

Çünkü garip, çünkü aynı haberi kendimizin olduğu bir ortama koyacak yer bulamadım.

Şöyle kısacık bir düşündüm;

Zendaya aynı kıyafetle,bu arada uygun görülmeyen kıyafet bir pantolon ve krop ikilisi. Yani geçen yazdan beri heryerde herkesde görmeye alıştığımız bir tarz. Öyle transparan veya iç çamaşırı tarzında falanda değil,malum oralarda o camiyada çıplaklık modasi hakim. Yani demek istediğim bizimde mecburen alıştığımız bir kıyafet seçmiş, aşinayız Yani.

Tamam restoranın amacı klaslık,bir çizgisi,benimsediği bir tarzı varmış,kendince koyduğu kuralları falan , herseyin aşırısına karşılar, bir estetik anlayışları varmış falan filan. Olsun, böyle olsa bile  sebep ne olursa olsun bizim magazin ne magazini komple ülke gündemine otururdu.

Düşünsenize İstanbul un lüks restoranlarindan birine yemeğe geliyor Zendaya da üzerindeki kıyafetten ötürü kibar bir dille geri çevriliyor neymiş kiyafeti ortama uygun değilmiş.

Ertesi gün kopan cümbüşü seyreyleyin.

İşte İlk haberi okuduğumda acaba bizde olsa bu ne olurdu diye düşünmeden edemedim.

Ve yaşanması muhtemel hersey gözümün önünden geçti. Boğuldum...

Dedim ya sebep ne olursa olsun önemli değil " nasıl dünya starına böyle  bir muamele yapılabilirden girilir , yobazlıktan, örümcek kafalılık dan , görmemişlik ten, cahillikten çıkılır dı. Tabiri caizse o mekan aforoz edilirdi. Bir taslanmadigi kalırdı.

Biz bazı şeyleri hiç asamayacagiz galiba. Vardı bir ümidim eskiden ama artık bakın ihtimallerimde bile yok.

Bir eşik var orayı geçmeye hiç niyetimiz yok, bu kafa yapısını hiç değiştirmeye niyetimiz yok, herkes halinden öyle memnun ki.

Artık olmamış olabilecek ihtimaller bile beni rahatsız etmeye başladı. Bu hal üzere olmuşumuz, bu kafada oluşumuz ve bundan hiç rahatsız olmayışımız. Aşırı rahatsız edici... 

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.