Hava Durumu

Tedaviye yakın olmak

Yazının Giriş Tarihi: 05.08.2023 06:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 04.08.2023 15:21

Sabahın serinliğinde ve sessizliğindeyürümek güzel, hele kendi büyüdüğün çocukluğunun geçtiği yerlerde yürümek bir başka güzel. Ağaçlar aşina yollar aşina, mezarlık aşina, yaşayanlar aşina!

Aynılığayakın aşinalık insanı derin köklerinde buluşturuyor.Başlangıç ve sonu anda yaşamak, ufkun köklerinde dirilmek gibi bir şey bu. Çok zaman da ihmal ettiğimiz şey.

Şehir stresinin gidermenin kısa ve köklü yolu bu olsa gerek.Zaman zaman aşina mekanlar ve insanlarla buluşmak, köklerinde yeşermek...

Kedi her yerde kedidir köyün kedisi bir başkadır, delisi de öyle! Tarlaları meyveleride aynı farklı güzellikte.

Yürümekzihni ve bedeni dinlendiren en sade spor. Bilgi beceri gerektirmez, adımlarını atman yeterli. Sıcaklardan şikayet edildiği şu günlerde serinde yürümek hem sıhhat hem bereket, kalbe de ruha de iyi gelir.

Olumsuzluklardan şikayettense mekan değiştirmek, zihni başka alana taşımak; ucuz tedavi, sadeusul.Mezarlık ziyareti, dostlarla sohbet; günün siyah ve beyaz ipini bağlamak gibi bir bütünlük arz eder.

Zamanı “çokluk ve kopuş” olarak adlandırırsak “sadelik ve köklerine inmek” çıkış yolu demek mümkün. Zihin çelici bir çok yol ve yöntemin kol gezdiği günümüzde serinde içine yürümek, aşina adımlar atmak, kısa seyahatler yapmak; umulmadık iyileşme beklenmedik şifaya sebebiyet verebilir!

Yan etkisi, olumsuz yönü yok bu tabii halin. Tabiattan ve tabiilikten kopuş insanı kaçısa sürükledi ve sürüleştirdi.

Onun için serinde ve sessizlikte mezarlık yanında yürümek büyük önem arz ediyor. Artık mezarlıklar şehirden uzakta, hırs binalarından görülmüyorlar.

Hastaneler ve hastalıkların çoğalmasının asıl etmenini bulduğumuzda tedaviye yakınızdır vesselam.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.