Hava Durumu

G20, G7,G3?

Yazının Giriş Tarihi: 09.09.2023 06:20
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.09.2023 13:25

Sadra şifa sohbetler yapacak dost, dostlar bulanlar büyük bir bahtiyarlık içindedir. Karşılıksız ivazsız konuşmalar kalbe sükûta, aklı diriliğe, hisleri duruluğa sevk eder, zaman genişler, ufuk açılır.

Yeryüzü cennetidir yaşanılan!

Derdinizi anlatır hatta anlatmadan derman cevap alır, yaralarınıza incitmeden merhem sürüldüğünü görür, sevinirsiniz. Birkaç kişilik halka dünyaya kuşatır, ukbaya ulaşır. Madde manaya, mana maddeye eşlik eder, mahrem konuları bile konuşursunuz. Kahve de içilir bu arada, cihan perçemi de!

Derdin perçeminden tutulmuştur bir kere, kederin kaçacak yeri yoktur! Keder uyandıran kelimeler değil iyilik güzellik hayır uyandıran kelimeler sıralanır, kelimelerin kardeşleri çağırdıkça çağırır…

Olumsuzlukları umutsuzlukları çağrıştıran kelimelerden, cümlelerden kaçınılır kaçınabildiği kadar, arada bir susulur, sükûtun sesi dinlenilir. Derinlik söz arası sükûtlardadır, harfler arasında boşluk olmasa mana olur mu?

Dünyanın gidişatı iklim değişikliği, enflasyon, ekonomik çalkantılar, sosyal sarsıntılar, siyaset söylemlerinden önce gönül hanesi tamire, yaraları iyileştirmeye, kirlerden temizlenmeye çalışılır sonra bedeni hastalıklara geçilir.

“Sabahları bir kaşık zeytinyağına damlatılan 3-5 damla limon, damarları açar, kalbe iyi gelir”. Hangi zeytinyağı hangi limon, hangi niyet hangi dua ile? Kâinatın Rabbi hatırlamadan yapılırsa şifa gelir mi; ne kadar niyet ne kadar samimiyet o kadar şifa.

İyi niyetin samimiyetin kendisi şifa zaten.  Bir bardak su içersin şifa bulursun, bazen en modern hastaneler veremez o şifayı!

 Gönül hanesi şifa içre hidayet ile aydınlanmadıkça dünya karanlıklı fırtınalara, ahlak kuraklığına, bereketsizliğe düşmekten nasıl kurtulur, aile sağlam temeller üzerine oturup mutlu nesiller yetişmedikçe huzurla nasıl yaşanılır?

Hindistan’da yapılacak G20 Toplantısı mı önemli böylesi meclisler mi? Kendimizin bir G20’si var mı, G7 de olur, G3 de!

Yoksa böyle bir meclisi aramak ve bir yandan da o meclise layık olmak için çabalamak birinci önceliğimiz olmalı zira o meclisi herkesi almıyorlar.

Şöyle bir kendimize etrafımızı baksak, içimizde neler var kimlerin içindeyiz diye; iyiliğimiz için dünyanın iyiliği için iyi olur. 

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.