Hava Durumu

İyilikte dozu artıralım

Yazının Giriş Tarihi: 24.08.2023 06:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 23.08.2023 15:39

Her birimiz bu dünyaya nedenli geliyoruz. Hayat da o nedeni bulup kişi tarafından gerçekleştirme serüvenidir. Ve hayat usul usul kenarda yaşanmayacak kadar çok değerli. ‘ Kimseye zararım yok, kendimizce geçinip gidiyoruz. Bunda ne kötülük var? ‘ diyor olabilirsiniz.

Evet, bir kötülük yok; fakat nötrlük var. Yaşamımızda tercih ettiğimiz pasif rol, ilk önce çevremize karşı gibi dursa da zaman geçtikçe edindiğimiz kayıtsızlık hali kendi benliğimize yansır.

Bir zaman sonra kendini duyamaz olur insan. İşte tam bu sebepledir ki kişi, dünyasını ve neden yeryüzünde olduğunu sorgulamaya başlar.

Hayattaki bir yaprağın dahi görevi vardır. Gölge oluşumunu sağlar,böceklere rızık olur.

Bir taşın dahi faydası vardır. Belki bir evin inşasının parçası olacak veyahut bir adam onu arabasının tekerleğinin yanına koyacak yada mahallenin çocukları onu oyun gereci sayacak. Neye yararsa yarasın, başka bir varlığın yaşamına değmiş olacak.

O halde bir çaba olmalı. Daha iyi, daha faydalı olmak için. Yoksa bizde var olan tüm bu mükemmel potansiyel sadece kendi yararımıza olduğunu düşünmek koca bir ahmaklık olur. Yeryüzündekiler olarak birbirimizi tamamlamak için burada olduğumuzu fark etmeliyiz.

Bazen tek çözüm bizde olmayabilir. Sayısız ihtimaller dahilinde yaşadığımızı unutmayalım. O ihtimallerin bize de uğraması için biz de üzerimize düşen sorumluluklarımızı yerine getirelim.

Bu yazıyı okuduğunuzda ‘Ne yapabilirim ki?’ sorusunu soruyorsanız, cevabı sizde mevcut. Sadece yürekten niyet edin, cevap size ulaşacaktır. Bu hafta başka hayatlara dokunabilmeniz dileğiyle hoşça kalın…

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.