Hava Durumu

Vale nedir, nasıl olunur? Vale ne iş yapar?

Vale nedir, nasıl olunur? Vale ne iş yapar? soruları oldukça sık bir şekilde arama motorlarında araştırılıyor. Peki, Vale nedir, nasıl olunur? Vale ne iş yapar? İşte detaylar!

Haber Giriş Tarihi: 19.12.2023 16:45
Haber Güncellenme Tarihi: 08.01.2024 20:58
Kaynak: Nagihan ER
Vale nedir, nasıl olunur? Vale ne iş yapar?

Vale nedir, nasıl olunur? Vale ne iş yapar? sorusu İstanbul Bağdat Caddesi üzerinde bir valenin yaklaşık 5 Milyon TL'lik aracı pert etmesi sonrası oldukça araştırılır hale geldi. Peki, Vale nedir, nasıl olunur? Vale ne iş yapar? İşte ayrıntıları!

VALE NEDİR, NASIL OLUNUR? VALE NE İŞ YAPAR?

Vale, ziyaretçilerin araçlarını teslim alan, park eden ve ziyaretçilerin işleri bittikten sonra aracı sahibine teslim eden personeldir. Valeler, genellikle otel, restoran, alışveriş merkezi gibi işletmelerde çalışırlar.

VALE OLMAK İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR ŞUNLARDIR:

En az ilkokul mezunu olmakEhliyet sahibi olmakİyi derecede sürüş becerisine sahip olmakGüler yüzlü ve müşteri odaklı olmakİletişim becerilerine sahip olmak

Vale olmak için öncelikle bir valelik kursuna gitmek gerekir. Bu kurslar, valelik mesleği hakkında temel bilgileri sağlar. Kursu başarıyla tamamlayanlar, vale olarak iş bulma şansını artırır.

VALE NE İŞ YAPAR?

Valeler, aşağıdaki görevleri yerine getirir:

Ziyaretçilerin araçlarını teslim alır

Araçları güvenli bir yere park eder

Ziyaretçilerin işleri bittiğinde araçlarını teslim eder

Araçlarda hasar olup olmadığını kontrol eder

Araçlarda yakıt olup olmadığını kontrol eder

Araçlarda temizlik yapar

Valeler, ziyaretçilerin araçlarına zarar gelmesini önlemek için gerekli önlemleri almakla da sorumludur. Bu önlemler arasında, araçları park ederken dikkatli olmak, araçları güvenli bir yere park etmek ve araçları teslim ederken hasar olup olmadığını kontrol etmek yer alır.

VALELİK MESLEĞİNİN AVANTAJLARI

Valelik mesleğinin avantajları şunlardır:

Vardiyalı çalışma imkanıİş bulma kolaylığıİyi ücret

VALELİK MESLEĞİNİN DEZAVANTAJLARI

Valelik mesleğinin dezavantajları şunlardır:

Fiziksel olarak yorucu bir iş olabilir

Stresli bir iş olabilir

Hava koşullarından etkilenebilir

Valelik, müşteri odaklı ve sorumluluk sahibi kişiler için uygun bir meslektir. Valeler, ziyaretçilerin araçlarına zarar gelmesini önlemek ve ziyaretçilerin rahat ve konforlu bir şekilde işletmeleri ziyaret etmelerini sağlamak için çalışırlar.

VALELİK MESLEĞİ İÇİN GELECEK BEKLENTİLERİ

Valelik, müşteri odaklı ve sorumluluk sahibi kişiler için uygun bir meslektir. Valeler, ziyaretçilerin araçlarına zarar gelmesini önlemek ve ziyaretçilerin rahat ve konforlu bir şekilde işletmeleri ziyaret etmelerini sağlamak için çalışırlar.

Valelik mesleği, müşteri odaklı işletmelerin artmasıyla birlikte yaygınlaşan bir meslektir. Bu nedenle, valelik mesleğinin gelecekte de popüler bir meslek olarak devam etmesi beklenmektedir.

Kaynak: Nagihan ER

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.