Hava Durumu

Bursa'da yaz dönemi atölyeleri yoğun ilgiyle gördü!

Osmangazi Belediyesi, yaz tatili boyunca hem çocuklara hem de yetişkinlere ücretsiz olarak çeşitli atölye imkanları sunuyor. "Osmangazi Atölyelerle Buluşuyor" adı altında düzenlenen atölyelerde, katılımcılar ilgi alanlarına göre Senaryo Yazarlığı, Çocuk Drama ve Ritim Atölyesi'nde yeni beceriler kazanabiliyor.

Haber Giriş Tarihi: 11.07.2024 17:27
Haber Güncellenme Tarihi: 11.07.2024 17:27
Kaynak: İHA
Bursa'da yaz dönemi atölyeleri yoğun ilgiyle gördü!

Osmangazi Belediyesi, ‘Osmangazi Atölyelerle Buluşuyor' projesi ile çocukları ve yetişkinleri zengin içerikli atölye çalışmalarıyla buluşturuyor. Sanatsal yeteneklerini geliştirmek ve yeni hobiler kazanmanın yanı sıra elde edecekleri tecrübe ve bilgiler ile birçok alanda artı değer kazanmak isteyen vatandaşlar, atölye çalışmalarına katılarak 6 hafta boyunca alanında uzman isimlerden eğitim alacak. Geçtiğimiz günlerde başlayan Kadın Çalışmaları Atölyesi'nin ardından Senaryo Yazarlığı, Çocuk Drama Atölyesi ve Ritim Atölyesi'nde de eğitimler başladı. Birbirinden eğlenceli ve eğitici atölye çalışmaları ile Osmangazililer, ilgi duydukları branşlar da kendi becerilerini ve yeteneklerini keşfetme olanağı bulacak.

Bursa'da yaz dönemi atölyeleri yoğun ilgiyle gördü!-Bursa Hayat Gazetesi-2

SENARYO YAZARLIĞI ATÖLYESİNE BÜYÜK İLGİ

Katılımcıların, senaryo yazımı ile ilgili kavramları, teknikleri ve süreçleri öğrenebileceği Senaryo Yazarlığı Atölyesi'ne, Osmangazililerin ilgisi büyük oldu. 18 yaş üstü vatandaşların kayıt yaptırdığı Senaryo Yazarlığı Atölyesi, Soğanlı Kültür Merkezi'nde altı hafta süresince devam edecek. Senarist Derya Biçer tarafından verilen eğitimler ile katılımcılar, senaryo yazma tekniklerinden hikaye kurgusuna, karakter oluşturmadan sahne formatlarına, dizi senaryosundan film senaryosu yazmaya kadar başarılı bir senarist olmak için gereken tüm teorik ve pratik bilgiye sahip olabilecek.

Bursa'da yaz dönemi atölyeleri yoğun ilgiyle gördü!-Bursa Hayat Gazetesi-3

ÇOCUKLAR İÇİN DRAMA ATÖLYESİ

Osmangazi Belediyesi'nin 7 -11 yaş arası çocuklar için düzenlediği Çocuk Drama Atölyesi'nde de diğer atölyelerle birlikte eğitimler başladı. Etkin ve çok amaçlı bir program içeriğine sahip Çocuk Drama Atölyesi, yaz döneminde 6 hafta boyunca devam edecek. Soğanlı Kültür Merkezi'nde düzenlenen atölye çalışmalarına katılan çocuklar, ders başı yaptı. Drama Eğitmeni Gülşah Güler tarafından verilecek eğitimler ile çocukların hayal gücü, sosyal becerileri, iletişim ve özgüvenlerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Bursa'da yaz dönemi atölyeleri yoğun ilgiyle gördü!-Bursa Hayat Gazetesi-4

OSMANGAZİLİLER MÜZİĞİN RİTMİNİ KEŞFEDİYOR

Osmangazi Atölyelerle Buluşuyor projesi kapsamında başlatılan bir diğer atölye çalışması olan Ritim Atölyesi ise Osmangazililerin müzikal yeteneklerini ortaya çıkarmasına imkan sağlıyor. Katılımcıların eğlence, motivasyon, yönlerin keşfi, zihinsel olarak rahatlama ve sosyalleşmesinin amaçlandığı Ritim Atölyesi'ndeki çalışmalar, Gökdere Kültür Merkezi'nde başladı. 18 yaş üstündeki vatandaşların katıldığı Ritim Atölyesi ile birlikte Osmangazililer sahip oldukları ancak farkında olmadıkları sanatsal becerileri keşfetme fırsat bulacak. Müzik Öğretmeni Enes Şahin tarafından verilen atölye çalışmasına, Osmangazili sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.