Hava Durumu

Dalgalan ey şanlı bayrağım...

Yazının Giriş Tarihi: 04.11.2023 06:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 03.11.2023 14:04

Dalgalan eyşanlı Bayrağım;

Sen cansın, canansın

Yansın bu yürekler sana yansın;

Vatan aşkıyla yansın

Uğruna destanlar yazayım

Sevgisin, Mutluluksun, Umutsun;

Aşksın, Destansın..

Sen bensin, Benliğimsin

Sana canım feda olsun!

Dalgalan ey şanlı bayrağım

Sen dalgalan, ben coşayım

Uğruna destanlar yazayım!..(alıntı)

Memleketimin dört bir yanında Cumhuriyetimizin 100. Yılı büyük bir coşkuyla kutlandı.Gücümüz yettiğince hepimiz içinde bulunduk, kimimiz ellerinde bayraklarla yürüdü, kimimiz yürüyen çoşkulu kalabalığı evlerinden seyrederek gözyaşıyla eşlik etti.

Bursa Valiliğimizin talebi doğrultusunda; 100. yıla özel 100 adet “Demir atlı“ ismiyle BMD Bursa Motosiklet Derneği'nin organize etmiş olduğu resmi geçişte,bende motosiklet tutkunu dostlarımla beraber organizasyonun bir parçası oldum.

Böyle bir coşkuyu, birliği ,vatan aşkını hislerimi gördüklerimi tam anlamıyla gerçekten kaleme almak pek mümkün gözükmüyor.Kelimeler yetersiz kalıyor yaşadığım duyguyu size geçirmeye... Organizasyonun bir parçası olanda, ellerinde bayraklarla bizlere gülümseyenlerde, televizyon başında heyecanla seyredenher yaştan memleketimin güzel insanı benimle aynı hissi yaşandığını düşünüyorum.

Ben inanıyorum dostlar, bir gün hayal ettiğim günleri hep birlikte yaşayacağız.Yüzyıl önce canını malını gözünü kırpmadan feda eden insanların hayaliyiz biz. Sevdalısına kalbini bırakıp cepheye koşan gencin, on beş yaşındaki oğluna vatan sağ olsun diyen, annelerin kadınların hayaliyiz biz.. Biliyorum bir gün Türkiye’miz şahlanacak bunca namertlerin varlığına  rağmen, bizi içten dıştan kışkırtan karıştırmak isteyen insanlar yenik duruma düşecek. Biliyorum fitne ve fesat kazanmayacak.

Tek yürek olduğumuzu hissetmekle kalmadık biz, milletçe bu bağlılığaşahit olduk. Vatan aşkı bu, Türk milletinin kanında olan aşk bu..  Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, hatırlamamızve yaşayıp yansıtmamız için bize emanet ettiği sözü paylaşmak istiyorum, ”Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.”

Birbirimize saygı duyduğumuz, renklerimizden farklılıklarımızdan dolayı ötekileştirmediğimiz an'ları yaşamayı seçelim. Kendi fikirlerimizi birbirimize empoze etmektense kendi bildiklerimizi yaşamayı,etrafımıza yaşayarak örnek olmayı hayata geçirelim. Değişimin kişisel olduğunu anlayalım. Toplulukların değişimi bizden çok “ben ”den geçiyor. Ben değişsin ki biz değişelim. Son olarak bu organizasyonun içinde bulunmakgördüklerim ve hissettiklerim “beni”çok değiştirdi.

BMD Bursa Motosiklet Derneğinin başkanı; Cem İYİHUYLU başta olmak üzere,Sedat TAŞ, Burak ARICAK ,Turgut AY ,Caner AKKAYA,Selahattin BAŞOL, İman SAFA HOSSEİNİ veemeği geçen tüm dernek yönetimiyle birlikteyakından tanıdığım, motosiklet camiasının sevilen yüzlerinden Ahmet KURT ve Erkut ADIGÜZEL’İN 100 adet motosiklet ile iletişime geçip organize eden emeklerini esirgemeyen isimlerini bilemeyeceğim tüm BDM üyelerine bizlere bu gururu yaşattıkları için ayrı ayrı teşekkür ederim.Katılım sağlayan yüz arkadaşımı , artçı arkadaşlarımıve özellikle İstanbul’dan kalkıp gelen genç dostum, iyi ki bu toprakların bir parçasıyız. Hepinize katılım sağladığınız için canı gönülden tebrik ediyorum, iyi ki varız.

Sevgiyle..

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.