Hava Durumu

Umumi barış

Yazının Giriş Tarihi: 28.11.2023 06:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 27.11.2023 15:36

Değişik ülkelerde farklı örgütler kurarak terör eylemleri gerçekleştiren İslam düşmanları medya desteğiyle  “İslam”ı terör dini, “Müslümanlar” ı da terörist göstermeye çalıştılar. 11 Eylül ikiz kuleler saldırısı ve sonrasında bu süreç hız kazandı; Irak işgali, Afganistan işgali gerçekleştirildi.

Düşmanda oyun bitmez, fitne de!

Küresel 28 Şubattı yaşanan, yerelde de sıcak 15 Temmuzu yaşadık. Firavunun sihri bir yere kadar, Hak tecelli eder, sihirleri yutar.

Gazze’ye uygulanan imha hareketi tam da bunu gösterdi, kim terörist kim değil dünya üzerinde ölmeyen kalp, işleyen akıl, diri vicdanlar gördü, adeta takke düştü kel göründü; başta İsrail ABD olmak üzere onları destekleyenlerin terörist ve terörizmin kaynağı olduğunu anladı.  Avrupa ve Amerika’da İslam’a ilgi arttı, Kur’an okuyanlar çoğaldı, pek çok kimse de Müslüman oldu.

11 Eylül nasıl bir süreçse 7 Ekim de yeni bir süreç. 11 Eylülde şeytani oyun kuranlar 7 Ekimde yine oyun kurmak isteseler de bu sefer oyuna geldiler, hesaplarında bu yoktu, direnişe şaşırdılar, içlerinde İslam’a yönelişe de!

Artık durumu kurtarma derdindeler, ne kadar güçlü görünseler de iniş aşağı doğru, süreci değiştirmek ellerinde değil, oyunları ellerinde patlıyor!

Çok acı şeyler yaşandı, ağır bedeller ödendi, ödeniyor da! Hikmet cihetinden bakınca nice Rahmet tecellileri görülür umut artar, azim artar, gayret artar, fütuhata yaklaşılır.

Bir genç çıkar tabletiyle “Demir Kubbeyi” çökertir, attığı füzeleri alır geldiği yere gönderir, “bize lazım değil sizin olsun” der! Olmayacak şeyler değil bütün bunlar, teknolojinin açıklarını yakalayan o küçük açıktan büyük vuruşlar yapar, ejderhanın zayıf tarafından vurup düşürmesi gibi düşürür.

Gün olur ava giden avlanır!

Oyun kuranlar oyunun içine düşerler. Teknoloji çok şeyi açık etti, gizlenmek zor artık. Hakikati öğrenmek kolay ve parmak ucu kadar yakın.

Ahir zamandayız ve zaman çok hızlı akıyor, hadiseler birbirini kovalıyor, dünyanın seyri 3 günde değişebilir! Savunmasız insanların evlerini bombalarla yıkanların yaptıklarının yanında kar kalmadığını gören görecek, zira düşüş onlarda.

Sulh sükûn dini İslam’ın yükselişi engellenemez bir süreçte, ihtiyar dünya ahir ömründe umumi bir barış ve huzur görmeye hazırlanıyor, sancılar da ondan vesselam.

  

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.