Hava Durumu

Yanlış insanlar

Yazının Giriş Tarihi: 02.10.2023 07:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 01.10.2023 14:53

Hayatınızdaki yanlış insanları nasıl fark edersiniz? Öncelikle yanlış birileriyle birlikteyseniz ve bunun farkına varamadıysanız, muhtemelen size, onunla aynı seviyede olduğunuzu hissettirmiştir. Çünkü bu tarz insanlarınen temel özelliği karşısındakine kendini değersiz hissettirmektir. Böylelikle kendi çizgilerini yükseltebileceklerini zannederler.

Böyle insanların müthiş bir manipülasyon yeteneği vardır. Kendi eksiklerini örtmek için sürekli olarak sizi eleştirirler. Her yaptığınıza ve söylediğinize bir kusur bularak, sizin moralinizi bozar ve motivasyonunuzu düşürmeye çalışırlar. Özellikle kendilerinde olmayan bir beceriyi sizde görmek onları çok fazla rahatsız eder. Bu yüzden de kendilerine bir şey katmaktan yoksun oldukları için, sizdekini harcamaya çalışırlar. Sonrasında bu insanlar sizi hep kendilerine karşı borçlu hissettirme derdindedirler. Sanki hep sizi düşünüyor ve fedakârca davranıyor gibi görünürler. Böylelikle de sizi en zayıf noktanızdan yakalamaya uğraşırlar. Ayrıca kıskançtırlar fakat bunu sizi çok sevdikleri ve paylaşmak istemedikleri için yapıyormuş gibi görünürler. Yani tek yaptıkları yine sizi manipüle etmek ve algılarınızla oynamaktır.Şimdi böyle bir durumda, bu insanlara karşı ilk yapmanız gereken kendinizi geliştirmek ve farkındalık kazanmaktır. Siz gelişmeye başladıkça karşınızdaki kişiyle aranızdaki mesafe açılmaya başlayacaktır. Farkındalık kazandığınız için artık sizi etkileyemeyecek ve böylelikle açık verecektir. Kendinde gizlemeye çalıştığı tüm olumsuz yönler bir bir ortaya çıkacak ve asıl kimliği de niyeti de ifşa olacaktır. Sizin de artık onlarla enerjiniz tutmadığı için rahatsız olacaksınız ve birçok yanlış davranışı, söylemi size ters gelecektir. Kendinizi geliştirdikçe bu insanla ya da insanlarla aynı çizgide olmadığınızı ve manipüle edildiğinizi fark edeceksiniz!

Sakın yalnız kalmaktan korkmayın ve hayatınızdaki gereksiz insanları eleyin. Çünkü boş ve yanlış arkadaşlıklardansa nitelikli yalnızlık daha hayırlıdır. Zaten bu insanlar size bir şey katmadıkları gibi sizden de fazla fazla götürürler. Değerinizi düşürürler hatta yanlışlarına sizi ortak bile ederler. O yüzden de bir an önce gelişin ve hayatınızda bir detoks yapın; gereksiz insan detoksu! Nasıl rahatladığınıza ve hafiflediğinize siz bile inanamayacaksınız!

Sağlıcakla ve farkındalıkla kalın.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.