Hava Durumu

Hakimlik ve savcılık sınav sonuçları açıklandı!

Adalet Bakanlığı tarafından 23-24 Aralık 2023 tarihlerinde düzenlenen hakimlik ve savcılık sınav sonuçları 23 Ocak 2024 tarihinde açıklandı.

Haber Giriş Tarihi: 23.01.2024 13:37
Haber Güncellenme Tarihi: 23.01.2024 13:37
Kaynak: Haber Merkezi
Hakimlik ve savcılık sınav sonuçları açıklandı!

Adli Yargı ve İdari Yargı sınavları 23-24 Aralık 2023 tarihlerinde uygulandı. 23 Ocak 2024 tarihinde ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, sınav sonuçları erişime açıldı.

Adaylar sınav sonuçlarını, ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebilecek.

Adli Yargı Sınavında; genel başarı puanı sıralamasına göre en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere 2400 aday mülakata katılmaya hak kazanacak.

Adli Yargı-Avukat Sınavında; genel başarı puanı sıralamasına göre en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere 300 aday mülakata katılmaya hak kazanacak.

İdari Yargı Sınavında; genel başarı puanı sıralamasına göre en yüksek puan alan adaydan başlanmak üzere 300 aday mülakata katılmaya hak kazanacak.

Mülakat tarihleri henüz belli olmadı. Konuya ilişkin bir açıklama geldiğinde haberimiz üzerinden öğrenebilirsiniz.

Kontenjana giren adayların sınav sonuç bilgisinde, “Mülakata katılmaya hak kazandınız. Mülakat tarihlerini Adalet Bakanlığı’nın internet sayfasından takip ediniz.”; 70 ve üzerinde puan alan ancak, kontenjana giremeyen adaylar için “Kontenjan nedeniyle mülakata katılmaya hak kazanamadınız.”; 70 puanın altında puan alan adaylar için ise “Kazanamadınız.” ibaresi yazılacaktır.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.