Hava Durumu

DASK eksper raporu hakkında bilmeniz gerekenler

DASK eksper raporu sorgulama, hasar ihbarınızdan sonra DASK tarafından görevlendirilen eksperin hasar tespit çalışmasının tamamlanması ve raporun hazırlanması sonrasında gerçekleştirilir. Bu raporda, hasarlı binanın veya bağımsız bölümün durumu ve tazminat tutarı detaylı şekilde belirtilir.

Haber Giriş Tarihi: 12.02.2024 23:56
Haber Güncellenme Tarihi: 12.02.2024 23:56
Kaynak: Şule GÜRKAN
DASK eksper raporu hakkında bilmeniz gerekenler

DASK eksper raporu sorgulama, eksper raporuna ulaşma, eksper geldikten sonra ödemenin ne zaman yapılacağı, eksper atandığı anlamı ve raporun nasıl öğrenileceği gibi konularda birçok kişi bilgi arayışındadır. Bu haberimizde, DASK eksper raporu ile ilgili tüm merak edilenleri detaylı bir şekilde ele alacağız.

DASK Eksper Raporu Sorgulama

DASK'tan hasar tazminatı talep ettiğinizde, hasarın boyutunu ve tazminat tutarını belirlemek için bir eksper görevlendirilir. Eksper incelemesini tamamladıktan sonra bir rapor hazırlar. Bu raporda, hasarlı bina veya eşyaların durumu, hasarın nedeni ve tazminat tutarı gibi bilgiler yer alır.

DASK eksper raporunu sorgulamak için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz:

DASK e-Devlet Kapısı: E-Devlet şifreniz ile DASK'ın e-Devlet sayfasına giriş yapabilirsiniz. Bu sayfada, hasar dosyanızla ilgili tüm bilgilere ve eksper raporuna ulaşabilirsiniz.

DASK Mobil Uygulaması: DASK mobil uygulamasını indirerek, hasar dosyanızla ilgili bilgilere ve eksper raporuna ulaşabilirsiniz.

DASK Çağrı Merkezi: 125 numaralı DASK Çağrı Merkezi'ni arayarak, eksper raporunuzla ilgili bilgi alabilirsiniz.

DASK Yetkili Sigorta Acenteleri: DASK yetkili sigorta acentelerine giderek, eksper raporunuzun bir çıktısını alabilirsiniz.

DASK Eksper Raporuna Nasıl Ulaşabilirim?

DASK eksper raporuna ulaşmak için yukarıda bahsedilen yöntemleri kullanabilirsiniz. E-Devlet, mobil uygulama veya çağrı merkezi üzerinden raporunuzu görüntüleyebilir veya çıktısını alabilirsiniz. Dilerseniz DASK yetkili sigorta acentelerine de başvurabilirsiniz.

DASK Eksper Geldikten Sonra Ne Zaman Ödeme Yapılır?

Eksper incelemesini tamamladıktan sonra raporunu DASK'a gönderir. DASK, raporu inceledikten sonra tazminat tutarını belirler ve tazminat ödemesini gerçekleştirir. Bu işlem genellikle 10-15 iş günü içerisinde tamamlanır.

DASK Eksper Atandı Ne Demek?

DASK'tan hasar tazminatı talep ettiğinizde, hasar dosyanız için bir eksper atanır. Eksper atanması, DASK'ın hasar talebinizi incelemeye başladığı anlamına gelir. Eksper, hasarlı bina veya eşyaları incelemek için sizinle iletişime geçecektir.

DASK Raporunu Nasıl Öğrenebilirim?

DASK raporunu öğrenmek için yukarıda bahsedilen yöntemleri kullanabilirsiniz. E-Devlet, mobil uygulama veya çağrı merkezi üzerinden raporunuzu görüntüleyebilir veya çıktısını alabilirsiniz. Dilerseniz DASK yetkili sigorta acentelerine de başvurabilirsiniz.

DASK Eksper Raporu ile İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Eksper incelemesi sırasında evde veya işyerinde bulunmanız önemlidir. Eksper, sizden hasarla ilgili belgeleri talep edebilir. Bu belgeleri hazır bulundurmanız işlemin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır. Eksper raporuna itiraz etme hakkınız vardır. Raporu inceledikten sonra, tazminat tutarını yeterli bulmadığınız takdirde DASK'a itiraz dilekçesi sunabilirsiniz.

DASK eksper raporu ile ilgili daha detaylı bilgi için DASK'ın resmi web sitesini ziyaret edebilir veya DASK Çağrı Merkezi'ni arayabilirsiniz.

Kaynak: Şule GÜRKAN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.