Hava Durumu

Bekçilik başvurusu nasıl yapılır? 2024 Bekçi alımı tarihleri açıklandı mı?

Bekçilik başvurusu nasıl yapılır? 2024 Bekçi alımı tarihleri açıklandı mı? soruları başvuru yapmak isteyen adaylar tarafından merak edilerek araştırılıyor. Peki, Bekçilik başvurusu nasıl yapılır? 2024 Bekçi alımı tarihleri açıklandı mı? İşte başvuru takvimi...

Haber Giriş Tarihi: 09.02.2024 15:30
Haber Güncellenme Tarihi: 09.02.2024 15:30
Kaynak: Ali KAMUR
Bekçilik başvurusu nasıl yapılır? 2024 Bekçi alımı tarihleri açıklandı mı?

Bekçilik başvurusu nasıl yapılır? 2024 Bekçi alımı tarihleri açıklandı mı? soruları başvuru yapmak isteyen adaylar tarafından merak edilerek araştırılıyor. Peki, Bekçilik başvurusu nasıl yapılır? 2024 Bekçi alımı tarihleri açıklandı mı? İşte başvuru takvimi...

2023 yılında yapılan bekçi alımının başvuruları 28 Nisan-13 Mayıs 2023 tarihleri arasında alınmıştır. 2022 yılında yapılan bekçi alımının başvuruları ise 28 Nisan-13 Mayıs 2022 tarihleri arasında alınmıştır.

Bu bilgilere göre, 2024 bekçi alımının başvurularının Nisan-Mayıs ayları arasında alınması muhtemeldir. Ancak, kesin tarihler Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklandıktan sonra netlik kazanacaktır.

BEKÇİLİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? 2024 BEKÇİ ALIMI TARİHLERİ AÇIKLANDI MI?

Bekçilik alımı için henüz resmi bir duyuru yapılmamıştır. Ancak, Polis Akademisi Başkanlığı'nın geçmiş yıllardaki bekçi alım tarihlerine bakıldığında, 2024 bekçi alımının da yılın ilk yarısında yapılması muhtemel olarak görülmektedir.

BEKÇİLİK BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

2024 bekçi alımının başvuru şartları da henüz belli değildir. Ancak, önceki senelerde bekçi alım şartlarına bakıldığında, 2024 bekçi alım şartlarının da aşağıdaki gibi olması muhtemeldir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

En az lise veya dengi okul mezunu olmak

18 yaşını tamamlamış olmak

31 yaşından gün almamış olmak

Askerlik görevini yapmış veya ertelemiş olmak

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya engel bir sağlık sorunu bulunmamak

Adli sicil kaydı temiz olmakGüvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak

2024 bekçi alımının başvuru şekli de henüz belli değildir. Ancak, geçmiş yıllardaki bekçi alım başvuruları, Polis Akademisi Başkanlığı'nın internet sitesinden online olarak yapılmıştır.

2024 bekçi alım başvuruları da muhtemelen Polis Akademisi Başkanlığı'nın internet sitesinden online olarak yapılacaktır. Ancak, kesin başvuru şekli Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklandıktan sonra netlik kazanacaktır.

Sonuç olarak, 2024 Bekçilik alımları ile ilgili henüz resmi bir duyuru açıklaması gerçekleştirilmedi. Ancak, önceki yıllardaki bekçi alım tarihleri ve şartlarına bakıldığında, 2024 yılı bekçi alımının da yılın ilk yarısında yapılması muhtemel bir ihtimal gibi görülmektedir. Başvuru şartlarının da geçmiş yıllardaki bekçi alım şartlarına benzer olması muhtemeldir.

Kaynak: Ali KAMUR

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.