Hava Durumu

2024 Öğretmen Atama Takvimi: Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak?

Binlerce öğretmen adayı ve aileleri, 2024 öğretmen atama takviminin ne zaman açıklanacağını merakla bekliyor. 2023 KPSS sonuçlarıyla kadrolara başvurularını gerçekleştirecek olan adayların odak noktası, öğretmen atama takvimindeki gelişmeler oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in yaptığı ardı ardına açıklamalar, adayların geleceğe dair detayları heyecanla beklemesine sebep oldu. Özellikle 2024 yılı görev yerlerini heyecanla bekleyen öğretmen adayları, hangi branşlarda alımların yapılacağını ve atama takvimini merakla takip ediyor. Bu süreç, öğretmen adayları için büyük bir heyecan ve beklentiyle dolu. Peki, Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? İşte yanıtı...

Haber Giriş Tarihi: 22.03.2024 08:18
Haber Güncellenme Tarihi: 22.03.2024 08:18
Kaynak: Haber Merkezi
2024 Öğretmen Atama Takvimi: Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak?

Mart ayının son haftası, öğretmen adaylarının heyecanla beklediği atama haberlerinin açıklanacağı dönemdir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından henüz atama takvimiyle ilgili bir duyuru yapılmamıştır. Ancak, yakın zamanda başvuru tarihleri ve branş dağılımının netleşmesi beklenmektedir. Geçen yıl 45 bin öğretmen ataması gerçekleştirilmişti, ancak bu yıl kaç öğretmenin atanacağı henüz belirsizdir. Kesin süreç, Bakanlık tarafından yapılan duyurularla netlik kazanacaktır; kontenjanlar, kadro sayısı ve başvuru kılavuzunun yayınlanmasıyla birlikte ortaya çıkacaktır. Öğretmen adayları, atama sürecinin başlamasını büyük bir merak ve heyecanla beklemektedirler.

2024 Öğretmen Atama Takvimi: Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak?-Bursa Hayat Gazetesi-2

2024 ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ VE BRANŞ DAĞILIMLARI NE ZAMAN BELLİ OLACAK?"

Binlerce öğretmen adayı ve aileleri, 2024 MEB öğretmen atama takviminin ne zaman açıklanacağını merakla bekliyor. Takvimin netleşmesiyle birlikte, kontenjanlar ve branş dağılımları da adaylarla paylaşılacak. İşte detaylar...

2024 Öğretmen Atama Takvimi: Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? -Bursa Hayat Gazetesi-3

Mayıs ayında gerçekleşen 45 binlik öğretmen atamasında Milli Eğitim Bakanlığı, sınıf öğretmenliği, rehberlik, okul öncesi öğretmenliği, ilköğretim matematik ve din kültürü ve ahlak bilgisi branşlarına öncelik verdi. Toplamda 7 bin 878 kontenjan sınıf öğretmenliğine ayrılırken, rehberlik alanına 3 bin 604, okul öncesi öğretmenliğine 3 bin 269, ilköğretim matematik branşına 2 bin 656, din kültürü ve ahlak bilgisi alanına ise 2 bin 604 kontenjan tahsis edildi. Atamaların büyük çoğunluğu, deprem bölgelerine yapıldı ve 22 bin 500'den fazla öğretmen, özellikle Hatay başta olmak üzere depremden etkilenen 10 ilde göreve başladı. Öğretmen adayları, hangi branşlarda daha fazla atama olacağını merakla bekliyor.

2024 Öğretmen Atama Takvimi ile ilgili kesin bilgiler, Bakanlık tarafından paylaşılacak kontenjan, kadro sayısı ve başvuru kılavuzunun ardından belirlenmiş olacak.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.