Hava Durumu

MÜSİAD Bursa'dan 'eğitim' iş birliği!

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi arasında bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 11.05.2024 16:41
Haber Güncellenme Tarihi: 11.05.2024 16:41
Kaynak: Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü- Bülten
MÜSİAD Bursa'dan 'eğitim' iş birliği!

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi arasında mesleki eğitim odaklı yürütülen iş birliği çalışmalarının değerlendirildiği bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Alparslan Şenocak, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri, MÜSİAD yöneticileri, ilgili sektör temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, konuşmasında şunları söyledi: “Bugün burada bir araya gelerek, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizle birlikte olmanın heyecanını paylaşıyorum. Mesleki eğitim, gençlerimizin yeteneklerini keşfetmelerine ve istihdama hazırlanmalarına yardımcı olmanın en etkili yollarından biridir. Mesleki eğitime verdiğimiz önem ve değer, ülkemiz için son derece kıymetli bir birliktelik oluşturuyor. Bursa, Türkiye genelinde mesleki eğitim ve istihdam alanında öncü bir konumda ve bu tempoyla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Mesleki eğitimdeki potansiyeli ve önemini vurgulamak, bizim için son derece kıymetlidir. Bu anlamda MÜSİAD Bursa’ya mesleki eğitim odaklı birlikte yürüttüğümüz iş birliği ve çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Daha güzel çalışmalar için bir araya gelerek mesleki eğitim alanında daha da ilerlemeyi hedefliyoruz.” dedi.

Program, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile MÜSİAD Bursa Şubesi arasında yürütülen mesleki eğitim odaklı çalışmalar ve planlanan iş birlikleri hakkındaki görüşmelerle devam etti.

Kaynak: Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü- Bülten

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.