Hava Durumu

Gizli kalmış cennet: Keramet

Keramet Kaplıcaları, Bursa'nın Orhangazi ilçesinde yer alan, yaklaşık 500 yıllık bir geçmişe sahip bir kaplıcadır.

Haber Giriş Tarihi: 08.11.2023 12:47
Haber Güncellenme Tarihi: 08.11.2023 12:47
Kaynak: Funda BAŞ
Gizli kalmış cennet: Keramet

Tarihi ve kültürel zenginliği ile dikkat çeken bir şehir olan Bursa, şifalı kaplıcaları ile de meşhurdur. Bursa'da, 100'den fazla kaplıca bulunmaktadır. Keramet Kaplıcaları, Bursa'nın Orhangazi ilçesinde yer alan, yaklaşık 500 yıllık bir geçmişe sahip bir kaplıcadır.

Keramet Kaplıcaları, üstü açık havuzda 34 derece sıcaklığa sahip, bikarbonatlı, kalsiyumlu ve magnezyumlu suları ile birçok hastalığa şifa olmaktadır. Kaplıcalarda tedavi edilen hastalıklardan bazıları şunlardır: Romatizma, cilt hastalıkları, sinir hastalıkları, kadın hastalıkları, kas ve iskelet sistemi hastalıkları. Keramet Kaplıcaları, hem yerli hem de yabancı turistler tarafından ilgi görmektedir. Kaplıcaya, her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Keramet Kaplıcaları, hem sağlık hem de turizm açısından önemli bir değerdir. Kaplıca, Bursa'nın önemli bir gelir kaynağı olmasını sağlamaktadır. Keramet Kaplıcaları, aynı zamanda, Bursa'nın doğal ve kültürel zenginliğinin bir parçasıdır. Kaplıca, yüzyıllardır insanların şifa bulmak için geldiği yerlerdir.

Keramet Kaplıcaları, hem sağlık hem de turizm açısından önemli bir değerdir. Kaplıcaların korunması, hem Bursa'nın hem de Türkiye'nin geleceği açısından önemlidir.Keramet Kaplıcaları, Bursa'ya gelenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biridir. Kaplıcalar, hem sağlık hem de keyifli bir tatil için ideal bir yerdir.

KAPLICANIN FAYDALARI

Keramet Kaplıcaları'nın suları, birçok hastalığa şifa olmaktadır. Kaplıcanın sularında bulunan mineraller, romatizma, cilt hastalıkları, sinir hastalıkları, kadın hastalıkları ve kas ve iskelet sistemi hastalıklarına iyi gelmektedir.

Kaynak: Funda BAŞ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.