Hava Durumu

Bursa Yıldırım'da 800 çocuk bilim ve sanatla buluşuyor

Bursa'da Yıldırım Belediyesi tarihi medreseyi Molla Yegân Çocuk Üniversitesi'ne çevirdi. Çocuk üniversitesinde yaz okulu 1'inci döneminde 800 öğrenci bilim ve sanat atölyeleriyle buluşacak.

Haber Giriş Tarihi: 02.07.2024 14:43
Haber Güncellenme Tarihi: 02.07.2024 14:43
Kaynak: İHA
Bursa Yıldırım'da 800 çocuk bilim ve sanatla buluşuyor

Fatih Sultan Mehmet’in hocalarından Molla Yegân’ın ders verdiği tarihi medreseyi, Molla Yegân Çocuk Üniversitesi olarak ihya eden Yıldırım Belediyesi, yaz dönemi eğitimlerine başladı.

Bursa Yıldırım'da 800 çocuk bilim ve sanatla buluşuyor - Bursa Hayat Gazetesi-2

34 farklı branşta 5-13 yaş grubundaki 800 çocuk eğitim aldığı çocuk üniversitesinde ayrıca gerçekleştirilen okul turları ile çocuklar, astronomi ve uzay bilimleri alanında temel pratik eğitimler alma imkânı bulurken Küçük şefler mutfakta atölyesinde Yıldırımlı çocuklar ebeveynleri ile birlikte nefis tarifleri deneyimleme fırsatı bulacak.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Molla Yegân Çocuk Üniversitesi’nden 1 yılda 5 bin 234 kursiyeri mezun ettiklerini, okul turları ile 52 okuldan 10 bin 131 öğrenciyi çocuk üniversitesinde ağırladığını söyledi.

Bursa Yıldırım'da 800 çocuk bilim ve sanatla buluşuyor - Bursa Hayat Gazetesi-3

Molla Yegân Medresesi'ni özüne uygun bir ilim yuvası haline dönüştürdüklerini ifade eden Başkan Oktay Yılmaz, “Bu mekân nasıl 600 yıl önce bir fetih neslinin yetişmesine katkı sağladıysa bugün de ‘Türkiye Yüzyılı’nın mimarlarının yetişmesine öncülük ediyor. Bu mekâna gelen çocuklarımıza kimyadan tutun da uzaya kadar farklı konularda eğitimler veriyoruz. Evlatlarımızın yatkınlık ve yeteneklerine göre çok yönlü bir eğitim ortamı tesis ediyoruz. Bu ekosistemde; bilim, sanat, teknoloji ve değerlerimiz açısından bilgi dolu çocuklar yetişmesine katkı sağlıyoruz. Molla Yegân Çocuk Üniversitemiz, evlatlarımızın ufkunu açacak, onların hayal dünyasını zenginleştirecek ve yeni Fatihlerin, yeni Aziz Sancarların, yeni Selçuk Bayraktarların yetişmesine vesile olacak” diye konuştu.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.