Hava Durumu

Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması'nın tanıtımı yapıldı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde düzenlenen Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması'nın tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 12.02.2024 09:26
Haber Güncellenme Tarihi: 12.02.2024 12:25
Kaynak: Bursa Büyükşehir Belediyesi-Bülten
Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması'nın tanıtımı yapıldı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Bursa Kent Konseyi (BKK) ve Bursa İstihdam ve Kariyer Ofisi (BİKO) tarafından organize edilen Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması’nın tanıtım toplantısı, bugün Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Muradiye Salonu’nda yapılan organizasyon ile gerçekleştirildi. 

Türkiye’nin en kapsamlı organizasyonlarından biri olan etkinlik 274 firma, binlerce katılımcı ile sektörün ihtiyaç duyduğu insan kaynağını firmalarla buluşturacak. Ahmet Şerif İzgören’in 16 Şubat 2024 Cuma günü 15.00’da konuşmacı olacağı fuarda, 17 Şubat Cumartesi günü de pek çok seminer gerçekleştirilecektir. Toplantıya, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, İşkur Bursa Bölge Müdürü Feyzullah Eren Türkmen, BTSO Meclis Başkan Yardımcısı Metin Şenyurt, Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan ve AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan katıldı. Buna göre, Bursa İnsan Kaynakları ve İstihdam Buluşması (BİİB) 16-17 Şubat 2024 tarihleri arasında Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde yapılacak.

"AMACIMIZ İŞVEREN VE İŞÇİYİ BİR ARAYA GETİRMEK"

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Aktaş, "Bir araya gelmenin heyecanını yaşıyoruz. Şehrimizin kalkışması adına bu buluşmaların önemli olduğunun farkındayız. İşsizliğin bir toplumsal sorun olduğunu ve çözümleri birçok kurumla bir araya gelerek halletmemiz gerektiğini biliyoruz. 2020 den itibaren covid ile karşı karşıya kalmamızla bir verim alamadık. Üretim yapamadık ve ekonomiye negatif yansıdı. Bizler istihdam buluşması da tarafları bir araya getirmeyi ve şehrimize yatırım yapan insanlarla buluşmayı hedefliyoruz. Gelişen sanayiye yönelik kalifiye işçi noktasında yatırımcılarımızın ihtiyacı var. Her geçen gün yeni iş kaynakları ortaya çıkmakta. Bugünkü fuara özel gereksinimli bireyleri de dahil ettik. İş araya engelli kardeşlerimize de vesile oluyoruz. 16-17 Şubat'ta gerçekleştireceğimiz etkinlikte yüzlerce firma ile birlikte katılım sağlayacağız" şeklinde konuştu.

İSTİHDAM GARANTİLİ STAJ İMKANLARI SUNULACAK

Etkinliğin detaylarına da değinen Başkan Aktaş, "Birçok yazarımız da etkinliğe katılım sağlayacak. Etkinliğin sonunda sertifika da verilecek. Katılımlar ücretsiz olacak. 2021 senesinde BURSKOOP'u kurup Türkiye'ye örnek olmuştuk. Öğrencilerimize burs verdiğimiz bu kuruluş, gün geçtikçe daha çok öğrenciye destekte bulunuyor. Burslar, eğitim başarılarına ve ihtiyaç durumlarına göre veriliyor. Bu yıldan itibaren istihdam garantili staj imkanları da sağlayacağız. El birliği içerisinde ortak bir akılla, ihtiyaçları gidereceğiz. Belediyecilikle yapım projeleri çok önemsenir ama en az onlar kadar önemli bir proje olarak gördüğüm bu buluşmada emeği geçenlere teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Seçim döneminin sorunsuz ve sıkıntısız geçmesini temenni eden Başkan Aktaş, yeni dönem için hazır ve heyecanlı olduklarını da belirtti.

Yeni dönemde BURSKOOP marifetiyle üniversite ve meslek lisesi öğrencilerine verdikleri bursların kapsamını, Fen Lisesi, Anadolu Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi ve İmam Hatip Lisesi’ni de içine alacak şekilde genişleteceklerini hatırlatan Başkan Aktaş, ancak bu liselerle ilgili bursların öğrencilerin başarı durumlarına göre Milli Eğitimle iş birliği içinde verileceğini kaydetti. Başkan Aktaş, aynı zamanda yeni dönemde BİKO marifetiyle iş garantili staj imkanlarının da devreye alınacağını müjdeledi.

Kaynak: Bursa Büyükşehir Belediyesi-Bülten

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.