Hava Durumu

Bursa'da Gazi Osman Paşa Ortaokulu'na "Çevre Beratı"

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okullarda, öğrencilerde atık üretimini azaltmak, geri dönüşümü teşvik etmek, çevreye duyarlılık konularında farkındalık oluşturmak ve yenilikçi çözümleri geliştirmek amacıyla “Sıfır Atık Yarışması” gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 28.05.2024 09:34
Haber Güncellenme Tarihi: 28.05.2024 09:34
Kaynak: Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü- Bülten
Bursa'da Gazi Osman Paşa Ortaokulu'na "Çevre Beratı"

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 31 Mart Sıfır Atık Günü münasebetiyle düzenlenen Sıfır Atık Yarışması’nda Orhangazi Gazi Osman Paşa Ortaokulu yaptığı başarılı çalışmalar sonucunda ‘Çevre Beratı’ ile ödüllendirildi.

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sakarya ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yunus Bulut ile birlikte Gazi Osman Paşa Ortaokulu’nu ziyaret ederek yönetici, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Sıfır atık yönetimi konusundaki örnek çalışmalarından dolayı öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek Milli Eğitim Bakanlığı “Çevre Beratı” belgesini takdim etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, “Öğrencilerimiz Çevre Okuryazarı Yetiştirme Projesi kapsamında sıfır atık, çevre, su verimliliği, iklim krizi ve küresel ısınma konularında önemli çalışmalar yaparak çevre sorunlarına dikkat çeken etkinlikler düzenlediler ve ‘İyi Uygulama Yapan Okul’ kategorisinde ödül almaya hak kazandı. Toplumumuzun yarınlarda güçlü, inanan, inandığını yapan, başarılı olan insanlara ihtiyacı var. Öğrencilerimize başarılar diliyor onlara bu süreçte destek olan öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü- Bülten

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.