Hava Durumu

Başkan Şadi Özdemir, Bursa basınıyla buluştu

Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, basın mensuplarıyla sohbet buluşması gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 14.05.2024 09:56
Haber Güncellenme Tarihi: 14.05.2024 11:41
Kaynak: Haber Merkezi
Başkan Şadi Özdemir, Bursa basınıyla buluştu

Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, Nilüfer Nikah Evi Kuvars Salon’da basın mensuplarıyla sohbet buluşması gerçekleştirdi.

Başkan Şadi Özdemir yaptığı açılış konuşmasında, “Bir seçim sürecinden çıktık. Seçim süreci boyunca hepinizin desteğini gördük. Büyük saldırılar da oldu. 31 Mart seçimleri Türkiye için de çok güzel oldu. Toplumda ciddi bir yumuşama oldu. Nilüfer her zaman gülümseyen ilçe. Belediye başkanı sevildikten sonra başka süreçler başladı. Bir kurumsal yapıyı önceliğe aldık. Nilüfer Belediyesi’nde algı bozukluğu vardı, yeniden bu algıyı nasıl değiştiririz diye çalışmalar yaptık. Seçim boyunca 64 mahalleyi gezdik. Yeni yapılanmada sahanın isteklerini görerek yapılar kurmaya çalıştık. Önceki dönem başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu göçe bir sorun bulmazsak Nilüfer bu sosyal kent algısını kaybeder, bu sebeple konuyla alakalı çalışmalar yapmamız gerekiyor.

Tarım alanlarıyla ilgili yanlış olan hiçbir şeye müsamaha göstermeyeceğiz. Tarımın yeniden canlanmasını, ayağa kalkmasını arzu ediyoruz. Bugün 14 Mayıs Çitçi Bayramı ama çiftçilerin bayram edecek hali kalmadı. Nilüfer’in çalışan sayısı 2901 kişi. 7 başkanın 4’ü, 30 müdürün 10’u kadın. Kadın ağırlıklı yönetimimiz var. Personel işinde 854 kadın, 2047 erkek çalışıyor. Kentsel dönüşüm ve deprem en öncelikli konumuz. Depremden en çok etkilenecek bir ilçeyiz. Plansız bir yapılanma var. Nilüfer’de birçok yer kentsel dönüşüm ilan edildi. Yıldırım’a baktığınızda 4’te 3’ü kentsel dönüşüm olmalı. Yıldırım, Osmangazi bölgelerine göre ilçemiz çok daha sağlıklı. Bölgesel bütüncül çalışmalar yapmak gerekiyor. Bir şeyleri ortak akılla çözeceğiz. Herkes kamunun hakkını korumak zorunda. Bu konuda sizin desteğinizin devamını bekliyoruz. Ulaşım müdürlüğü ve makine ihmal müdürlüğü olarak ayırdık. Kırsal hizmetler müdürlüğü kurduk. İmar ve şehircilik müdürlüğünün alt kademeleri vardı, biz bunları ayrı bir müdürlük yaptık. Adet işleri müdürlüğümüz var. Basın yayın ve halkla ilişkiler müdürlüğünü ayırdık. Biz yine kent savunması kent hakkı demeye devam edeceğiz. Buna karşı çıkanla da çalışmayı bırakacağız. Bu mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

Başkan Özdemir'in açıklamalarının ardından konuşma soru-cevap şeklinde devam etti.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.