Sevinin çocuklar övünün büyükler!

Seçil Semiz Özcan 23 Nisan 2021 Cuma, 07:30

Öyle bir devrimci ki, dünyada çocuklara bayram armağan eden tek lider!

"Çocuklar yaşama sevincimizdir" sözüyle, çocuk sevgisine son derece önem verdiğini gösteren büyük önder!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk BayramıTürkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından,tüm dünya çocuklarınaarmağan edilmiştir.

Çocuk sevgisinin insan sevgisi için bir ihtiyaç olduğunu savunan Atatürk'ün,"Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek, hepimizin insanlık görevidir." sözü de,hafızalara kazınan en önemli prensiplerindendir.

Her yıl büyük bir coşkuyla, meydanlarda kutladığımız 23 Nisan'ı,pandemi sebebiyle bu yıl da kutlayamayacağız.

Her 23 Nisan'da, dünyanın dört bir yanından misafir olarak gelen o rengarenk çocukları, maalesef bu yılda, ağırlayamayacağız.

Lakin!

Tüm olumsuz koşullara rağmen!

Atatürk'ün, "Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" diyerek, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu vurguladığı, hakkını hiçbir şekilde ödeyemeyeceğimiz öğretmenlerimizin, Kovid-19 salgını nedeniyle, 23 Nisan'ı en çoşkulu bir sevinçle, çevrimiçi ortama taşıyacaklarından, büyük bir özen ve ihtişamla, öğrencilerine anlatacaklarından eminim.

Eğitim ana kucağında başlar! Sadece öğretmenlerin değil, ailelerin de, dünyaya örnek olan bu güzel milli bayramımızı, çocuklarla en güzel şekilde kutlayacağından eminim.

Evlerimizden dışarı çıkamayacağımız ama, anlı şanlı Türk bayrağımızı, pencerelerimizden; balkonlarımızdan gururla dalgalandıralım.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği bu bayramı, dünya döndükçe yaşatalım.

Çok büyük bayram bu bayram,herkese kutlu olsun.

Sevinin çocuklar; övünün büyükler,23 Nisan kutlu olsun!