Hava Durumu

Ziyan

Yazının Giriş Tarihi: 02.06.2024 07:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 01.06.2024 19:14

Her ne kadar kelime anlamı negatif olan bir kelime olsa da, ziyan olan her şey aslında hepimize mutlaka yeni şeyler öğretir.

Güvendiğimiz insanların, zaman harcadığımız insanların, ilişkilerimizin, iş hayatımızın aslında belli ziyan dönemleri vardır.

Siz ziyan olmaması için elinizden gelen herşeyi yapıyor olsanız bile, karşısınız da olan insanın verdiğiniz tüm emekleri hak etmediğine inanmaya başladıysanız aslında yeni bir ziyan dönemine giriyorsunuz demektir. Ziyan dönemlerinden korkmayın ama sizi geliştirir, büyütür, olgunlaştırır ve bir daha yapmamanız gereken şeyleri öğretir. Bu nedenle almış olduğunuz her ders ne kadar ziyan gibi gözükse de, siz aslında kendinizi buluyorsunuz. En önemlisiyse ciğeri beş para etmez, insan görünümlü sinsilerin farkına varıp, hallerine acıyorsunuz.

Kendisine bile yardımı olmayacak, niyetleri küflenmiş insanların düştüğü hali gördükçe, kendi halinize şükür bile edebilirsiniz.

Hayatınızın belirli dönemlerini ziyan etmiş olsanız bile, aldığınız derslerin aslında ne kadar önemli olduğunu unutmayın. Ziyan olmuş herşeye önyargılı yaklaşmayın.

Ziyan konusu biraz ince detaylı bir konu olduğu için çok fazla uzatmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Farkındalık gardınızı bu konu hakkında asla düşürmeyin, dikkatinizi dağıtmayın.

Zamanınızı doğru insanlara bonkör olarak harcayın, zamanı ziyan ederseniz telafisi çok zor olur.

Tavsiyedir.

Saygı ve Sevgilerle…

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.