Hava Durumu

Ucuz zihniyet

Yazının Giriş Tarihi: 12.05.2024 06:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 11.05.2024 20:45

İnsan en çok vakit geçirdiği 5 kişinin ortalaması kadardır.

Ne kadar güzel ve bir o kadar da doğru bir söz. Bizler attığımız her adımda çevremizin tecrübelerinden yola çıkarak kararlar almaya çalışıyoruz veya psikologların teorik bilgileri çerçevesinde boğuluyoruz.

İnsan somut yaşamadığı olaylarda ve empati yeteneği gelişmemişse ve aktarmasını da bilmiyorsa o kişi gerçek anlamda tecrübe sahibi olabilir mi?

Evliyalar ülkesi de artık olmadığımıza göre ve yeni evliyalar çıkmadığına göre işimize geldiği gibi tavsiyelerimizi bol keseden atmaya veya yanlı kararlarla çevremizi yönlendirmeye çalışmamalıyız. Ülkemizin meşhur huyudur. Herkesin her şey hakkında fikir sahibi olması ve sahip olduğu fikirleri, tecrübeleri sanki tek doğruymuş gibi paylaşması ve herkesin her şeyi çok bilmesi.

Herkesin her şeyi çok bilmesi sonuç olarak neyi getirir?

Ucuz zihniyeti…

Her şeyi çok bilmeyin arkadaşlar, yük olur altında kalırsınız. Anlayana tabi ki…

İnsanlar yeri geldiği zaman çok kazanabilirler, sosyal olabilirler, başarılı olabilirler, sorumluluk sahibi olabilirler. Hiç unutmamak gerekiyor ki kazanılan her şey bir gün kaybedilebilir.

Günün birinde bedenlerimizi kaybedeceğimiz gibi…

Fakat kaybetmeyeceğiz şey ruhumuz ve kişiliğimiz, yeryüzünden bir tek onları alıp götüreceğiz.

Tabi reenkarnasyon yoksa. smiley

İnsanoğluna tabiri uygunsa omurga gerek ve konfor alanından çıkarak yarınlara yürümesi ve çevresine fayda sağlaması gerek. Biz ne yapıyoruz peki. Basit bir olayda havlu atıyoruz mücadele etmeyi bırakıyoruz sonrasında bilmiş yönlendirmelerle kabuğumuza çekilmeye ve sorunsuz bir hayat yaşamaya yöneliyoruz.

Hayatında sorun olmayan insan boş insandır.

Sorunlarla mücadele etmekten çekinmeyin, sorunlardır insanı büyüten. Kendimize yatırım yapmak yerine, geliştirmek yerine zamanımızı bol keseden harcayıp bitmeyecek bir hazine olarak görüyoruz.

Ne yapmalıyız peki?

Önce temizlik.

Her şeyi bildiğini sanan ucuz zihniyetlerden kurtularak, yargılamak yerine dinlemeyi ve anlamayı bilen insanları hayatınıza alarak. Güvenilir insanlarla paylaşım içerisinde olarak. Doğru kişileri severek fakat herkese saygı duyarak ilerlemek güzel bir başlangıç olabilir.

Zamanınızı kaybetmeden ama!

Herkese kolaylıklar…

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.