Hava Durumu

Kör sinek

Yazının Giriş Tarihi: 09.06.2024 07:58
Yazının Güncellenme Tarihi: 09.06.2024 07:58

Sinek küçüktür ama mide bulandırır.

Hepimizin bildiği üzere toplumumuzda bu anlamlı söz hepimizin kulaklarına aşina olmuştur. Doğruluk payı bana sorarsanız çoktur. Duygusal ve biraz romantik bir toplum olduğumuz için en ufak, basit olaylara karşı hemen tepki gösterip, reaksiyon alıyoruz. Yerine göre bu söze tabi ki hak verebiliriz fakat her karşımıza çıkan olayda reaksiyon gösterip sinek küçüktür ama mide bulandırır sözünün arkasına sığınmamak gerekiyor.

Toplum içerisinde kalıplaşmış sözlerimizi kendimize sığınak olarak kullanmamalıyız. Sorunların üzerine gitmek ve çözmek yerine sorunlardan kaçmaya yöneliyoruz veya yöneltiliyoruz. Sonrasında oluşacak konfor alanı sayesinde de ortaya çıkan durum alışkanlığa dönüşüyor ve sorunlarla mücadele etmek yerine kaçmanın doğru olduğuna kendi kendimizi inandırıyoruz.

Kolaya kaçıyoruz.

Sineklerden konu açılmışken kör sineklerde sineklerin başka bir türüdür bilindiği üzere,

Fakat insan kılığına girmiş kör sineklere ne demeliyiz?

Nereye doğru gittiğini bilmeyen ve etrafta sadece gürültüden başka bir ses çıkarmayan kör sineklerin hayatlarımızda olduklarının farkında mıyız? Düşünmeden hareket eden bir insanın kör sinekten bir farkı var mıdır? Fiziki olarak aynı şeyi gerçekleştiriyor olabilirler. Görmeden hareket ediyorlar, fakat aralarındaki fark birinin beyni var kullanmıyor diğerinin ise beyni yok. Sonları aynıdır ama kör olmayan birisi gelir bir çırpıda ezer ve nefesini keser.

Doğanın kanunudur.

Bu yazdıklarım sert gelmiş olabilir, fakat bu sinekler gerçekten hem küçük hem de mide bulandırır.

Dikkat edilmesi gerekiyor, enerjilerimizi kan emer gibi emmelerine izin vermemek gerekiyor. Değecek canlılar değil çünkü kör sineklerin bile doğaya bu tip insanlardan daha fazla yararı olduğu kanaatindeyim.

Siz, siz olun hayatınızdaki kör sineklere dur demesini bilin.

Ailesine, arkadaşlarına, çocuklara, kadınlara, topluma faydası olmayan insan boş insandır ve kör sinekten farksızdır.

Düşünmeden hareket eden, saygı ve üslup kurallarından bir haber, kendinden başka kimseyi düşünmeyen insan kör sinekten farksızdır. Sadece kendisinin yaşadığını ve kendi ihtiyaçlarının en önce karşılanması gerektiğini düşünen ve kendini dünyanın merkezinde olduğunu zanneden insan kör sinektir.

Bu tip insanlara yakışan en güzel kelime bana sorarsanız ahmaktır.

Hayatınızdaki kör sineklere ve ahmaklara dikkat edin, sizlerin o güzel enerjilerini düşürmesinler. Zihinlerinde oluşan bataklığa sizi çekmesinler.

Saygı ve Sevgilerimle…

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.