Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Kim ne bekler?

Yazının Giriş Tarihi: 08.08.2017 09:14


Ne deniyordu şarkıda; "Beklemeye tahammülüm var, Ümidin olsun yeter." Beklemek ümit değil mi zaten; zamanı beklemek, mekânı beklemek, insanı beklemek, insaniyeti beklemek.
Dünya nicedir barış bekliyor, ülkemiz huzur, her birimiz bir şeyler bekliyor. Çocuğun, gencin, yaşlının beklediği aynı değil. Beklememek bitiş değil mi?
Âşık ne bekler bu dünyada? İlim sevdalısı, hakikat aşıkı; hikmet bekler durur.
Tüccar kazanmak diler, sanayici yatırım peşindedir; gözü tetikte gelişmeleri beklerler. 
Kimi durakta otobüs bekler, kimi durmaz yürür. Beklerken bile okur birileri; kitaptan, eşyadan, hadiselerden, sinekten böcekten yıldızlardan dem vurur okumalarında.
Yeni bir ihtilal olur mu? CIA'nin en keskin ajanları Türkiye'ye karıştırmak için gelmiş! Beklerken bunları düşünür kimileri; durmaz dikkatli olun diye mesaj yayar!
Bizim istihbarat armut toplamıyor ya! Yaz diye tatile de girmedi!  
Komplo teorileri kitapları okumak; bir şeyler olacak diye beklemek! Her an her şey olmuyor mu? Dünya kaç kilometre yol aldı bu satırları yazarken, okurken. Güneş sistemi, Samanyolu galaksisi, galaksiler kümesi de aynı şekilde. 
Zerrelerin raksı, unsurların deveranı, doğumlar, ölümler... Kâinat neyi bekliyor?
İnsan neye hazırsa; onu bekleyen o değil mi? 
Bekle ki yeni kitaplar çıksın, bekle ki yeni besteler yapılsın, bekle ki barış dolu bir dünya gelsin. Bu barış Kudüs'e, Gazze'ye, Bağdat'a, Şam'a bütün mazlum şehirlere öncelikle gelsin.
Silah satarak ayakta duran terörist devletler ne bekler bu dünyada? Bir insan canı ne ifade eder onlar için?
Bir Müslüman Kudüs'te nasıl namaz kılamaz? Müslümanlar, insaniyetli insanlar ne bekliyor, neyi bekliyor? 
Ümit; çocukların, çocuk gönüllü insanların göz bebeklerinde; dünyaya öyle bakıyorlar onlar; dünyanın umudu da o gözlerde.
Evet, bu şarkı burada bitmez.