Hava Durumu

Bir “Alev” geçti

Yazının Giriş Tarihi: 06.02.2024 06:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 05.02.2024 14:48

Bu topraklardan, bu ülkeden, düşünce dünyamızdan bir “Alev” geçti, dokunduğu çıraları yaktı yeni “Alevler” oluşturdu.

“Dünyayı kurtaracak İslam'dır. Türk İslam'dır diye altını çizerim. Çünkü en az tahrif edilmiş şeklinin hala Türkiye'de yaşandığını inanırım. Eğer Osmanlı hakim olsaydı bu gezegen böyle olmazdı”

Düşülen yer belli kalkılacak yer de belli. Gün döner hakikat ve adalet yeniden doğar bu gezegende.

“Biz buhran ithal etmediğimiz sürece bu kaosta sağlam durur, hatta fırsata çevirebiliriz. Safları sıklaştırmamız lazım. Kendisine has bir kimliği vardır Türkiye'nin batmaz. Batarsa okyanuslar taşar, onu da kimse göze almaz”

Önce saf olmasını bilmek sonra safları birleştirmek gerekiyor. Dünyayı saran kaostan başka nasıl kurtulur ve de dünyayı kurtara biliriz? Düşünce derinliği, gönül ufku arındığında kendimizi ve dünyayı kurtaracak gücü bulabiliriz.

Bunun için bize alev lazım! Gazze'deki dünyanın diğer yerlerindeki zülüm ateşlerini söndürerek alev, alevler...

Osmanlı ölmedi elbise değiştirdi, ruh zedelense de yaşıyor, öncelikle gönül coğrafyası sonrası dünya bu ruhu bekliyor.

Eski halle değil yeni halle küllerinden doğarak  gelecek; gelecek olan gelecek.

Sarsıcı fikirleri olan bir aydındı Alev Hanım, Cemil Meriç'in değişik bir versiyonu, Tanpınar'dan bir başka. Sözünü söyledi gitti, sözü vardı ki söyledi. Boş lakırdılarla ömür geçirenler de bir şeyler söylüyor; ne fikir var ne de lezzet. Kafa ve kalp kıblesi başka olduğundan kaosun bir parçası oluyor böyleleri, işleri buhran ithal etmek!

Ne yerellikten haberleri var ne de evrensellikten; yaşamak nefes alıp vermekse onu yapıyorlar, bari zararları olmasa.

Alev Hanım kendine göre bir dil oluşturmuş kitaplarını anlamak için o dili çözmek gerekiyor, yukarıda sıraladığımız gibi herkesin anlayacağı şeyler de söylemişti elbet.

Yeni ve daha güçlü  “Alev” ler saflaşıp birleştiğinde güçlü olacağız öyle ki Kudüs semalarında uçaklarımız barış için uçacak; 400 yıllık tecrübemiz öyle istiyor ve yüzyıllık ara yeter diyor vesselam.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.