Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Terörün kökü kazınıyor

Yazının Giriş Tarihi: 20.04.2022 06:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 20.04.2022 01:04

Son dönemde bölücü terör örgütüne yönelik etkili operasyonlara bir yenisi daha eklendi.

Irak'ın kuzeyinde başlatılan Pençe Kilit Operasyonu'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısı dün itibariyle 26'ya yükseldi.

Amaç, Irak’taki terör yuvalarını yerle bir etmek.

Sınırlarımız dışında yürütülen bu operasyonda; Birleşmiş Milletler Anlaşması’nın 51’inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımızı kullanıyoruz.

Ne diyor 51. Madde?..

“Birleşmiş Milletler üyelerinden birinin silahlı bir saldırıya hedef olması halinde, Güvenlik Konseyi uluslararası barış ve güvenliğin korunması için gerekli önlemleri alıncaya dek, bu üyenin doğal olan bireysel ya da ortak meşru savunma hakkına halel getirmez.”

İşte bu sebepten kimse Türkiye’ye ‘Neden Irak topraklarındasın?’ diye soramıyor.

Terör örgütünü ülkemize tehdit olmaktan çıkarmak ve bölgedeki kirli hesapları alt üst etmek isteyen Türk Silahlı Kuvvetleri; Metina, Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerindeki terör hedeflerini topçu atışları ve hava harekatıyla yerle bir ediyor.

Bu harekatta yerli silahların üstlendiği role de vurgu yapmak gerekir.

Milli savunma Bakanlığı tarafından harekata ilişkin yapılan açıklamada, “ATAK helikopterlerimiz, İHA ve SİHA’larımızla desteklenen Komandolarımız ve Özel Kuvvet unsurlarımız karadan sızarak ve hava hücum harekâtı ile bölgeye intikal etmiştir” denildi.

Yani…

Türk ordusu, yerli teknolojiyle üretilen hava unsurlarıyla terörün kökünü kazıyor.

Bu her anlamda gurur veren bir durumdur.

Terör örgütü şunu net bir şekilde artık kabullenmeli:

“Karşılarında her anlamda güçlü bir Türkiye bulunuyor.”

Geçmişte, karanlık güçlerden aldıkları desteklere güvenen bölücü hainler; gelinen noktada yapılan temaslar sonucu artık köşeye sıkışmış durumda.

Sınırlarımız içindeki terör örgütü mensuplarının sayısı onlarla ifade edilirken, sınır ötesindeki terör yuvaları da kurutuluyor.

Son dönemde bölge insanının da genel olarak bir tepkisi söz konusu.

Tüm bu gelişmelere baktığımızda 40 yıllık beladan kurtulmaya yakın olduğumuzu görüyoruz.

İnşallah kardeşliğimizi ve bütünlüğümüzü hedef alan, dış mihrakların ürünü bu örgüt tarihin kirli sayfalarına gömülüp gidecek.