Hava Durumu
Yazının Giriş Tarihi: 29.11.2021 10:30

Yaşam akışı

Yaşam bir akıştır ve her an yeniden var olan bir dinamiktir. Yaşamın her an içinde olmak için ve yaşamın tadını çıkarmak için anda kalmak ve anda akmak gerekmektedir. Yaşamdaki her olay bir anda gerçekleşir ve birçok anda sonsuz olay akışı vardır.

Anda akmak için, olaydan olaya, andan ana akmak gerekir. Kendinizi varoluşun ve yaşamın akışına bırakmanız gerekir. Tek bir olaya takılıp kaldığınızda anda çakılıp kalırsınız. Yaşam, anlarla akarken siz sabit olarak kalırsınız. Bu da sizi mutlu etmek ve sıkıcı olaylar yaşamanıza neden olur. Akmayan bir yaşam, dayanılmaz hale gelir.

Dünya Değişim Akademisi'nde Değişim Uzmanları aracılığıyla sunulan ''Olayın Olmasına İzin Verme Sanatı'' Değişim Programı ile anda akmanın ne demek olduğunu anlayacak ve deneyimleyeceksiniz. Olayları tarafsızca gözlemleyeceksiniz ve olayın olmasına izin vereceksiniz. Böylece kabullenme gerçekleşecek ve yaşamın her anını kutlayacaksınız.

Yaşam bir akıştır, varoluş bir danstır. Bu dansın içinde var oldukça kendinizi ve yaşamı yeniden keşfedeceksiniz. Yaşama farklı gözlerle bakacaksınız. Yeni bir insan olacaksınız ve yenileneceksiniz.

Yaşamda gerçekleşen acıyı tarafsızca gözlemleyince acı size rahatsızlık vermeyecek, onu kabul edeceksiniz. Kendinizi suçlamayacaksınız. Acının, yaşamın içinde var olan bir olgu olduğunu idrak edeceksiniz. Acı ve zevkin yaşamın bir parçası olduğunu göreceksiniz. İkilikler size rahatsızlık vermeyecek.

''Olayın Olmasına İzin Verme Sanatı'' Değişim Programı'nın  işleyişinden biraz bahsedelim. Bu program 8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırkbeşdakika  sürüyor.  Her çalışmada yaşamın akışı ve anda kalmak  ile ilgili derin,  kapsamlı teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor.  Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gerginliği atma tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.  

Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde  uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve  düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.

Değişim Sanatı ile tarafsız tanık olarak anda akmayı yaşayacaksınız. Kendinizi gözlemleyeceksiniz. Olaya ve kendinize dışardan bakacaksınız. Kabullenme yeteneğiniz geliştikçe olay ve olaya neden olan acı size rahatsızlık vermeyecek. Yaşamın sürprizleri ve hediyeleri ile karşılaşacaksınız. Sahiplenme duygusundan ve önyargılardan da özgürleşeceksiniz.

Yaşam akışının içinde var oldukça, yaşamla ilgili birlikte akmanın da tadını çıkaracaksınız. Farkındalığınız yükselecek ve anda akma yeteneğiniz güçlenecek.

Unutmayın ki, varoluş bir oyundur ve siz ciddiyeti bırakınca yaşamın tadına varacaksınız. Her anınız coşku, saadet ve mutluluk içinde geçecek.

YAZARIN DİĞER YAZILARI