Değişim Uzmanı Neval Kütük 12 Ekim 2020 Pazartesi, 07:30

Merhaba sevgili okurlar, sizlerle her hafta Bursa Hayat Gazetesi'nde birlikte olacağız. Öncelikle belirtmek isterim ki, sizlerle buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Bugün sizlere Dünya Değişim Akademi'sinde bilimsel tekniklerle uygulanan "Öfkeyi Dönüştürme Sanatı Değişim Programı"ndan bahsedeceğim. Bu değişim programını ev konforunuzda canlı online olarak uygulayabilirsiniz. Ayrıca Dünya Değişim Akademisi merkezlerinde aktif olarak da uygulayabilirsiniz, Sitemizi inceleyerek 200'e yakın olan Değişim programlarını edinebilirsiniz.

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan Kovid-19 gün geçtikçe korku, stres, öfke, kaygı, mutsuzluk, gerilim yaratmaya devam ediyor. Bu duyguları iç içe yaşar olduk çünkü Kovid-19 sadece Türkiye'yi değil tüm Dünyayı etkiliyor. Kovid-19, küresel bir sorun olduğundan bu süreç bizi derinden etkilemeye devam ediyor. Bu dönemde öfke de en bariz yaşadığımız duygulardan biri.

Kovid-19 sürecinde daha çok evlerimizde zaman geçirir olduk. Bu durum da enerjimizi düşürerek mutsuzluk yaratıyor. Moral ve motivasyon da düşünce öfke ortaya çıkıyor. Hiçbir neden yokken bile birbirimize bağırabiliyoruz. Birikmiş öfke, kızgınlık, duygusal dalgalanmalara neden oluyor. Fiziksel, duygusal, ruhsal birçok düzeyde hasarlar gerçekleşiyor.

Kendinizi öfkeye kaptırınca öfke zehrini içinize alıyorsunuz. Bu zehirden kurtulmanın yolu, öfkeyi dönüştürmektir. Öfke yok edilemez.  Öfke, yıkıcı bir güç, negatif bir duygudur. Kaynağı şefkattir. "Öfkeyi Dönüştürme Sanatı Değişim Programı" sayesinde öfke şefkate dönüşüyor. Böylece öfkeyi yönetebileceksiniz. Duygularınızın kölesi olmayacaksınız. Negatif pozitife dönüşünce öfke karanlığından şefkatin aydınlığına yol alacaksınız.

Öfke duygusu, sağlıklı bir şekilde ifade edilemediğinde kalp kırıklıkları, üzüntüler, öfke patlamaları yaşanıyor. Bu da hem size hem de karşı tarafa zarar veriyor.

Öfke hissettiğinizde karşınızdakine açıkça ona olan öfkenizden, kızgınlığınızdan bahsedin. Neden öfkelendiğinizi anlatın. Eğer ki devamında sağlıklı ifade kuramayacak kadar öfkeliyseniz, o ortamdan ayrılın. Sessiz, sakin bir yere geçin ve kendinizle baş başa kalın. Öfkenin yatıştığını hissedeceksiniz. Bu farkındalık, sizi bu duygunun zehrinden kurtaracak.

 Öfkeyi yaşadığınızda bu duygudan kaçmayın. Onu unutmak için geçiştirici eylemlerde bulunmayın. Bu, öfkeyi daha da derinleştirecek. Bilinçaltının derinliklerine inen öfke duygusu, daha sonra hiç fark etmediğiniz bir anda öfke patlaması olarak ortaya çıkacak.

"Öfkeyi Dönüştürme Sanatı Değişim Programı" uygulayarak öfkeyi fark edeceksiniz. Bu duygunun neden ortaya çıktığını görünce öfke buharlaşmaya başlayacak. Size bu farkındalığı sağlayacak olan güç, Değişim Programlarında uygulanan değişim teknikleridir.

Öfkeyi Dönüştürme Sanatı Değişim Programı'nın işleyişinden biraz bahsedelim. Bu program 8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma 45 dakika sürüyor.  Her çalışmada teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor. Her çalışmada öfke duygusu ile ilgili aydınlatıcı bilgilere yer veriliyor. Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gevşeme tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.  

Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi' de kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.

"Öfkeyi Dönüştürme Sanatı Değişim Programı" hatalarınızı görmenizi sağlayacak. Böylece aynı hatayı tekrarlamayacaksınız. Daha kaliteli ilişkiler kuracaksınız. Yaşamınız daha huzurlu, mutlu olacak.  Eylemleriniz daha bilinçli ve farkındalık dolu olacak.

Öfkeyi anlamak için onu tanımak gerekir. Öfkeyle barışmak gerekir. Kaçmadan onun gözlerinin içine bakmak gerekir. İşte size en güzel öfkeyi dönüştürme aracı: "Öfkeyi Dönüştürme Sanatı Değişim Programı"

Güç elinizde. Çözüm sizinle.

Kendinizi değiştirin, o zaman tüm dünya değişecek...