Değişim Uzmanı Neval Kütük 11 Ekim 2021 Pazartesi, 07:30

Nefret sevginin dönüşmüş şeklidir. Nefret sevgide bulunmaktadır. O yüzden insan sevgi ve nefreti tüm kalbiyle hissetmektedir. Nefret duygusu sayesinde insan kimin dost kimin düşman olduğunu anlar. Sevgi ne kadar büyükse, nefret de o kadar büyüktür çünkü nefret sevgiden beslenir.

 Nefretten özgürleşmek için nefret duygusuyla yüzleşmek gerekir. Nefretle yüzleştiğinizde kendi iç dünyanıza dönecek ve kendinizi suçlamayacaksınız.

 Nefret yıkıcı bir duygu olduğu için devreye girdiği zaman sevgiden daha güçlü olmaktadır. Nefret korkutucudur, sevgi ise değildir. Sevginin diğer yüzü nefret olduğu için nefret dönüştürülebilir. Sevgi nefrete dönüşünce bu, bilinçaltında birikir. Bilinçaltında birikmiş nefret de sevgiye dönüşebilir.

 Değişim Sanatı sayesinde nefretten özgürleşebilir ve içinizdeki nefreti tekrar sevgiye dönüştürebilirsiniz. Dünya Değişim Akademi'sinde bilimsel tekniklerle uygulanan "Nefretten Özgürleşme Değişim Programı" sayesinde sevgi gücü artacak ve bencillik kaybolacak. Arzular, istekler, beklentiler artık rahatsız etmeyecek. İçinizde nefret duygusu yükseldiğinde rahatça ifade edebileceksiniz ve baskıya alınmış tüm negatif duygular dönüşmeye başlayacak.

Nefret açık bir şekilde ifade edildiğinde dönüşür ve size zarar vermez. Aksi halde o yıkıcı duygu size zarar vermeye devam edecektir. Nefretten Özgürleşme Sanatı Değişim Programı"nın işleyişinden biraz bahsedelim. Bu program 8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırkbeş dakika sürüyor. Her çalışmada teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor. Her çalışmada nefretten arınma ile ilgili aydınlatıcı bilgilere yer veriliyor. Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gevşeme tekniklerini kapsıyor.

Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor. Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.

Nefret yıkıcı düşüncelere neden olmaktadır. Nefretin bir kaynağı da kıskançlıktır. Nefret, duygusal bir dinamiktir. Sevgi kalpten gelir, nefret de kalpten gelmektedir.

Nefreti dönüştürmek için karşı çıkmak yerine onu kabullenin. Nefreti de kalbinize alın o zaman sevginizin arttığına tanık olacaksınız.