Değişim Uzmanı Neval Kütük 30 Kasım 2020 Pazartesi, 07:30

Erkek psikolojisi her zaman kadın psikolojisinden farklı biçimde kendini gösterir. Erkek ve kadın ilişkilerinde farklı özellikler vardır.

İkili ilişkilerde erkeklerin psikolojik bakış açısı genelde net bir şekilde anlaşılmayabilir. Erkek, kadının ilgisini çekmek için romantik davranır ve sevdiğini söyler. Ama kadından da sevgi bekler. Birlikte olunca da aşk söner çünkü ihtiyaç karşılanmıştır.

İhtiyaç tekrar ortaya çıkınca da aşk tekrar alevlenir. Erkek genelde duygularını net bir şekilde ifade edemediği için hissettiklerini de dışa vurmaz. İlişkilerde erkek aktif, harekete geçirendir. Erkeğin duygularını anlamak çok önemlidir. Onun duygularını anlamak biraz zordur. O yüzden kadın, erkeğe "duygusuzsun" der.

Kadının duyguları da karmakarışıktır.

Kadın kendisinin duygularını da net anlamayabilir. Erkek yürüttüğü ilişkide anlaşılmak ister. Anlaşılınca mutlu, anlaşılmayınca ise mutsuz olur. Hissettiği duygulara erkek, zayıflık der. Çözemediği bu duyguları ifade etmek yerine erkek istediklerini söyler. Karşı tarafa kurallarını, beklentilerini bildirir ama duygularından söz etmez. Kadının istediği ise, erkeğin duygularını ifade etmesidir.

Bir erkek kendisini neyin mutlu ettiğini tam da bilmez. Tek bildiği şey ihtiyaçların karşılanmasıdır. İhtiyaçlar karşılanınca erkek mutludur, değilse mutsuzdur.

Dünya Değişim Akademi'sinde bilimsel tekniklerle uygulanan "Etkili İletişim Sanatı Değişim Programı" sayesinde partnerinizle ilişki değil iletişim kuracaksınız. Daha uyumlu, daha sevgi dolu ve daha tatminlik dolu bir beraberliğiniz olacak.

Kendi içsel iletişiminiz artınca partnerinizle de sağlıklı ve sevgi dolu bir paylaşım içinde olacaksınız. Daha doğal ve samimi olunca, partneriniz de size o şekilde yaklaşacak. Böylece iletişim pozitif sonuçlar doğuracak.

"Etkili İletişim Kurma Sanatı Değişim Programı"nın işleyişinden biraz bahsedelim. Bu program 8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırkbeş dakika sürüyor. Her çalışmada teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor. Her çalışmada "sağlıklı iletişim kurma" ile ilgili aydınlatıcı bilgilere yer veriliyor. Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gevşeme tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.

Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.

Erkek, iletişimde anlaşmazlıklar ve zorluklarla yüzleşeceği için kalbini başkalarına açmayabilir. İçe dönük olup, yalnızlığı seçebilir. "Etkili İletişim Kurma Sanatı Değişim Programı" ile tüm kalıplardan özgürleşebilirsiniz. Önce kendinizi sevebilir, kabullenebilir ve affedebilirsiniz.

Samimiyet ve güven tüm sorunların çözümüdür. Kendinize ve partnerinize güvenin. İçinizdekileri saklamayın, kalbinizin kapılarını açın. Empati kurun ve iyi bir dinleyici olun. İşte o zaman mutluluk kapıları ardına kadar açılacak ve siz o kapıdan geçerek sonsuz güzelliklerin tanığı olacaksınız.