Değişim Uzmanı Neval Kütük 26 Ekim 2020 Pazartesi, 07:30

Depresyon, insanın hayatını karartan, hayatı çaresizliğe sürükleyen bir girdaptır. Bu girdaptan çıkmanın yolu değişimdir.

Depresyon geçiren insanların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Umutsuzluk, çaresizlik, kaygı, korku, stres nedeniyle birçok kişi depresyon denen çölden çıkamamaktadır. Özellikle Kovid-19 sürecinde negatif duygular daha da arttı.

Depresyon kapınızı çaldığında onun gitmesi için beklemeyin. Derhal harekete geçin. Yaşamın akışında akmak ve anda akmak depresyon zehrini gideren panzehirdir. Yani sizin depresyona girmeniz hangi olay yüzünden ise, öncelikle o olaya karşı çıkmayın.

Kendinizi suçlamayın. Kendinizi affedin ve olayın tüm sorumluluğunu kabullenin. O zaman göreceksiniz ki, çözüm yolları ortaya çıkacak ve depresyondan özgürleşeceksiniz.

Savaşarak, meydan okuyarak ve değişime direnerek depresyondan çıkamazsınız. Depresyonun üstesinden geldikçe hayatınızın da değerini bileceksiniz. Yani her anın tadını çıkarabileceksiniz. Zaman, bu hayatta size verilen en güzel armağandır. Bunu iyi kullanın. Zamanınızı öldürürseniz zaman da sizi öldürür.

Depresyondan özgürleşmek için hataların farkına varmak ve onlarla yüzleşmek gerekir. Farkındalık hataların tekrarlanmamasına neden olur. Depresyonun bir nedeni de, değişime dirençtir. Değişime ve değişen hayat koşullarına uyum sağlayan insan hızla depresyondan kurtulur.

Dünya Değişim Akademi'sinde bilimsel tekniklerle uygulanan "Olayın Olmasına İzin Verme Sanatı Değişim Programı" sayesinde hem kendinizi hem de değişimi kabul edeceksiniz. Kendinizi suçlama alışkanlığı ortadan kalkınca umut güneşi doğacak. Böylece olayların negatif yönlerini değil, pozitif yönlerini göreceksiniz.

Suçlu aramak yerine kendini, hayatı ve karşınızdaki insanları anlamak en zekice bir davranıştır. Siz, bireysel olarak değişmeden kalıcı değişim gerçekleşmez.

Sürekli akan yaşama uyum sağlamak için siz de yaşamla birlikte akmalısınız. Sabitlik, durgunluk demektir. Bu şekilde bir hayat sıkıcıdır. Bu sıkıcılıktan kurtulmak için Değişim Sanatı uygulanmalıdır. Değişim Sanatı sizi sürekli yeniler, bir dinamik içinde yaşamanızı sağlar.

"Olayın Olmasına İzin Verme Sanatı Değişim Programı" size depresyondan özgürleştirmenin anahtarlarını sunuyor. Bu programın işleyişinden biraz bahsedelim. Bu program 8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırkbeş dakika sürüyor.  Her çalışmada teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor. Her çalışmada yaşam akışı, anda akmak   ile ilgili aydınlatıcı bilgilere yer veriliyor. Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gevşeme tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.  

Değişim Teknikleri Değişim uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.

"Olayın Olmasına İzin Verme Sanatı Değişim Programı" sizi depresyondan özgürleştirecek. Yaşamla birlikte mutlu bir şekilde akmanın nasıl olacağını öğreneceksiniz. Böylece farkındalığınız yükselecek. Olumsuz düşündüğünüz yaşam olayları ile karşılaştığınızda nasıl bilinçli olarak tepki vereceğinizi öğreneceksiniz.

Değişim Sanatı sayesinde anlayış gelişecek ve böylece kendinizi özgür hissedeceksiniz. Depresyon kafesinden çıkacak, hayata umutla bakacaksınız. Anlayış sayesinde eylemleriniz hatalardan da özgür olacak, hatasız eylemlerde bulundukça depresyondan özgürleşebileceksiniz.

Depresyonu anlayın ve onun dışına çıkarak özgürleşin. Yaşam olaylarını tümüyle kabul edin ve yaşamla birlikte akın.