Değişim Uzmanı Neval Kütük 19 Ekim 2020 Pazartesi, 06:30

Değişim planlı veya plansız olarak zaman içinde bir durumdan başka bir duruma geçiştir. Değişim planlı veya plansız olabilir. Hedefli veya hedefsiz de olabilir.

Değişim zaman içinde gerçekleşir.

Değişim zamanı geldiğinde hiçbir şey değişimi durduramaz. Değişimin önündeki en büyük engel, korku ve endişelerdir. Kişi, değişime direnci fark ettiğinde bu direnci aşmak için yol ve yöntemler bulmalıdır.

Değişim en büyük kutlamadır. İnsanın yaşamında her şey her an değişir. Bu değişimin her zaman pozitif yönde gerçekleşmesi için dünya Değişim Akademi'sinde bilimsel tekniklerle uygulanan değişim programları uygulanmalıdır.

Değişim tekniklerini içeren bu programlar sayesinde her an yenilenir, olgunlaşırsınız. Değişim sayesinde geçmişten ve gelecekten özgürleşerek 'şu an' da kalırsınız. O zaman yaşam, dolu dolu yaşanır ve hiçbir anı ıskalamazsınız.

Dünya Değişim Akademi'sinde bilimsel tekniklerle uygulanan "Değişim Sanatı Değişim Programı" sayesinde geleceğe umutla bakacak, içsel ve dışsal zenginliğe kavuşacaksınız. Gerçek mutluluğa erişecek, hem kendinizi hem de tüm dünyayı değiştirebileceksiniz.

'Değişim Sanatı Değişim Programı'nın işleyişinden biraz bahsedelim. Bu program 8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırk beş dakika sürüyor.  Her çalışmada teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor. Her çalışmada "değişim" ile ilgili aydınlatıcı bilgilere yer veriliyor. Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gevşeme tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.  

Değişim teknikleri, değişim uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.

Kalıcı ve köklü değişim için cesaret gerekir çünkü bir değişimci risk almadan yaşayamaz.  Değişim Sanatı sayesinde tehlikelere de meydan okuyabilirsiniz. Böylece her anınız heyecan dolu olur. 

Bir değişimci değişime ' evet' der. Ona hayır dedirtmenin yolu yoktur. Değişim rüzgarının sesi, değişimcinin hayat iksiridir.

Hayat her zaman düz bir çizgide gitmez, insanın hayatında engeller vardır. Engelleri bir atlama taşı olarak kullanma ve her dezavantajı avantaja çevirme bir sanattır. 

Dış dünyadaki tatlar artık zevk vermeyince kişi iç dünyasına yönelir. Yeni bir macera yaşamaktır değişim. Gerçek değişim için hayatı, her şeyi olduğu gibi kabul etmek gerekir. Kabulleniş sayesinde değişim zirveye ulaşır.

 Değişim deneyimleri kişiyi her an canlı tutar, böylece değişimci her şüpheye düştüğünde deneyimleri ona gerçek yolda olduğunu gösterir.

Değişimci değişim nefesi ile var oluşunu her an yaşar ve kutlar. Bir yere varmak, sürekli hedef belirleyip mutlu olmaya çalışmak gerçek başarı değildir. Gerçek başarı, kendin olmak, doğal olmaktır.  İşte değişim ile özlediğiniz başarıya kavuşacaksınız.

Değişim okyanusa benzer, o okyanus sizi bilmediğiniz diyarlara götürür. Kendinizin hiç bilmediğiniz derinliklerine dalmak ister misiniz? İç dünyanıza yolculuğa hazır mısınız? Kendinizle yüzleşin ve kendinize korkusuzca bakın.

O zaman yolculuk başlasın!

'Değişim Sanatı Değişim Programı' ile yaşam yolculuğuna korkusuzca başlayacaksınız. İçinizdeki mutluluk, saadet, coşku ortaya çıkacak ve kendiniz olacaksınız. Kendinizi yeniden keşfedeceksiniz.

Yaşamı ertelememek için, doyasıya yaşamak için değişimden vazgeçmeyin. Değişimi engelleyen her şeyden vazgeçtiğinizde gerçek mutluluğu da yaşayacaksınız.

Değişim sayesinde içinizdeki koşulsuz sevgi uyanacak ve bu sevgiyi herkesle paylaşabileceksiniz.

Değişime "EVET" deyin ve yaşamı kucaklayın. Yeni mutluluklar kapınızı çalsın. Değişimi yaşayın ve yaşatın...