Değişim Uzmanı Neval Kütük 09 Kasım 2020 Pazartesi, 07:30

Bilinç bireysel bir enerji akışıdır. Bilinç bedenin göğüs bölgesinde bulunur. Zeka uyandığında kişi bilincin ne olduğunu merak eder ve ne olduğunu sormaya başlar.

Bilinç olmazsa insan da olmaz. Bilinç yükseldiğinde insanın farkındalığı da yükselmeye başlar. Yaşamın sürdürülmesi için bilince ihtiyaç vardır. Bilinç güçtür.  Bilinç bedeni yaşatır ve ona can verir. İnsan bilinç aracılığıyla kendini ve başkalarını fark eder.

İnsan anılarını, düşüncelerini bilinç aracılığıyla fark eder ve gözlemler. Bilinç sayesinde insan kendinin farkında olma deneyimi yaşar. Bir insan bilinç sayesinde yaşam deneyimlerini de kavrar.

Bilinç ile farkındalık aynı şey değildir. Bilinç sayesinde farkındalık ortaya çıkar. Dünya Değişim Akademi'sinde bilimsel tekniklerle uygulanan "Bilinçli Olma Sanatı Değişim Programı" sayesinde bilinçliliğiniz yükselmeye başlar. Hem kendinizin, hem de çevrenizin farkında olursunuz. Hem iç dünyanızı hem de dış dünyayı gözlemlersiniz.

"Ben" bilinci öz farkındalığın temelidir. Benlik bilinci bir insanda yok ise yaşam da olmaz. Sonra ise "sen" bilinci gelir. Sen bilinci sayesinde insan sosyalleşir ve dış dünya ile iletişim kurar. Empati varsa bilinçlilik de vardır.

Bir insan karşısındakinin ne hissettiğini anlıyorsa onunla duygudaşlık geliştirir. Acı çeken bir insan başkasının da acısını anlar. Yani "ben" bilinci ve "sen" bilinci birbirinden ayrı düşünülemez.

Bilinç sayesinde beden ve zihin arasında bir bağlantı oluşur. Bilinç sayesinde bireysel ve toplumsal yaşam uyum içinde çalışır. Yaşamı, insanları anlamak bilinç sayesinde olur. Kişi bilinç sayesinde kendi varlığının farkına varır. İnsanlar bilinçli eylemlerde bulundukça toplumun da bilinçliliği yükselir.

Dünya Değişim Akademi'sinde uygulanan "Bilinçli Olma Sanatı Değişim Programı" ile bilinçliliğiniz yükselecek ve farkındalıklı eylemlerde bulunacaksınız. Kendinizi daha yakından tanıyacak tepkilerinizin altında yatan dinamikleri göreceksiniz.

"Bilinçli Olma Sanatı Değişim Programı" bilinçliliğinizi yükseltecek. Bu programın işleyişinden biraz bahsedelim. Bu program 8 çalışmadan oluşuyor. Her çalışma kırkbeş dakika sürüyor.  Her çalışmada teorik bilgilendirmeler ve pratik uygulamalar yapılıyor. Her çalışmada "bilinç" olgusu   ile ilgili aydınlatıcı bilgilere yer veriliyor. Pratik uygulamalar ise nefes, vücut çalıştırma teknikleri ve gevşeme tekniklerini kapsıyor. Her çalışmanın uygulanışı dinamik olup, teknikler ardı sıra gelen duruşlardan oluşuyor.  

Değişim Teknikleri Değişim Uzmanları rehberliğinde bilimsel, sistematik ve yöntemli şekilde uygulanıyor. Beden hareketleri nefeslerle birlikte dinamik uygulandığında duygu ve düşünceler yatışıyor. Geçmiş ve gelecekle ilgilenmiyorsunuz. Bu da anda ve şimdi kalmayı kolaylaştırıyor. Bedendeki uyuşukluk gidiyor. Böylece canlanıyorsunuz ve enerjiniz yükseliyor.

Yaşam, daha bilinçli ve farkındalıklı yaşanınca yaşamınız doyum içinde olacak.  Hatalarınız olduğunda onları şeffaflıkla görecek ve kendinizi suçlamayacaksınız.

"Bilinçli Olma Sanatı Değişim Programı" ile zekanız uyanacak ve aynı hataları tekrarlamayacaksınız. Bilinçli, farkındalıklı yaşam, "mutlu" yaşamdır.

Değişimle siz de mutluluğun kapılarını şimdi açın...