Hava Durumu

Doğru aykırı!

Yazının Giriş Tarihi: 10.06.2024 07:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 09.06.2024 16:21

Aman dikkat edin ayağınıza batmasın, dünyanın çivisi çıkmış da! He tabi ki bu sizin umurunuzdaysa? Eğer ki insanlığın geldiği bu son durumu dert edinenlerdenseniz ve bu sizi de rahatsız ediyorsa o zaman bu yazıda duygularınıza tercüman olabilirim. Yok benim hiç de derdim değil ben kendime bakarım diyorsanız, hele o zaman bir yere ayrılmayın çünkü kişisel olarak üzerinize düşeni ne kadar yapıyorsunuz bunu çok merak ediyorum doğrusu?

Evet biz çivisi çıkmış bu dünyayı düzeltebilir miyiz emin değilim ama kendimizdeki yanlışları düzeltebileceğimize yüzde bir milyon eminim! Amaa canımız isterse, vaktimiz olursa, gerek varsa, öyle değil mi? Şimdi konuya işin püf noktasından başlarsak her birimiz bu oyunun baş kahramanıyız. Ufacık bir katkıyla da olsa yaşananların müsebbibiyiz. Bu koskoca pazılın bir parçası olduğumuzu ve sadece biz varsak tamamlanacağını görmezden gelemeyiz. Ben hiçbir şeyi dert etmiyorum derken bile aslında en büyük derdimiz kendimiziz. Hem bu öylesine güzel bir dert ki; dertlenmeye başladığımız takdirde sonuca ulaşmış sayılırız bile! Şimdi sadede gelip sizden şu çiviye kuvvetli bir darbe vurmanızı istiyorum. Önce kendiniz sonra da tüm insanlık için gelin herkesten bir farkınız olsun. Merhamet, nezaket, görgü ve bilgi açısından sıradan bir insan olmaktan bir süreliğine vazgeçin. Standart insan davranışlarının dışında kendinize özgü ve farklı olun. İnanın bunu yapmak sandığınızdan daha kolay. Ayrıca her ne kadar çoğunluk çığırından çıkmış gibi dursa da aslında insanların da bu tip insan profiline çok ihtiyacı var! Çünkü hepimiz suratı sirke satan, her an kavgaya hazır bir ifadeyle dolaşan, bir selam vermekten ve hatta verilen selamı almaktan aciz, saygısız ve nezaketten uzak, görgüden mahrum kalmış insanlardan çok bıktık! Ama bunun en büyük sebebi hep dışa dönük davranmamız! Ben her yerde selam verecek görgüye sahipsem, karşımdakinin selamımı almama nezaketsizliği beni hiç ama hiç ilgilendirmemeli! Yoksa tıpkı ona benzemiş ve aynı yanlışı yapmış olurum! (Umarım bu satırları okuyan siz, o selamı vermeyen ya da almayan kişi değilsinizdir!)

Ben dünyanın çıkmış çivisinden ayağımı sakındığım kadar o çivinin tepesine bir darbe indirmek için ne gerekiyorsa yapıyorum! “Yanlış standart” olmaktansa “doğru aykırı” olmayı yeğliyorum. Eğer ki siz de herkesten ve her şeyden yorulduysanız hem kendinize hem insanlığa bir iyilik yapın ve lütfen ardınızda güzel izler bırakan o “başka kişi” olun! Çünkü bu dünyadan göçerken valizde bir tek ona izin var!

Sağlıcakla ve farkındalıkla kalın.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.