Hava Durumu

Ah be “insan!”

Yazının Giriş Tarihi: 03.06.2024 06:30
Yazının Güncellenme Tarihi: 02.06.2024 15:09

Bugün kendi nezdimde insanlığın, affedersiniz “uyutulmuş” insanlığın selasını duyuyorum.

Bir yanda çocuklar diri diri yakılıyor, diğer yanda uyutulmuş hayvanlar diri diri gömülüyor!

Yeni bir nesil geliyor uykuda! O nesli yetiştirenler uykuda! Herkes “bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın” kafasında. Kör gözler, sağır kulaklar, dilsiz ağızlar…

Öyle bencilleşmiş bir güruhun içinde yaşıyoruz ki anlatmak oldukça imkânsız. En büyüğünden en küçüğüne kadar hayatı her alanda zorlaştıran, sadece kendi menfaatini düşündüğü için her türlü kötülüğe göz yuman ve hatta o kötülüğe alet olan bir canlıya “insan” demek dile o kadar zor geliyor ki! Bunca yaşanan karşısında sadece şunu diyebiliyorum; insan zorla Allah’ın gazabını üzerine çekmeye çalışıyor! Cana kıymak, istediği gibi her canlıya zarar verebilmek, insanlara her türlü kötülüğü yapmak; insana ne kolay gelir oldu.

İnsan Allah’ın; “dünyayı onun emrine amade kıldık” sözünü o kadar yanlış anlamış olacak ki, her şeye hoyratça ve bencilce davranmaya hiç çekinmiyor! Aylardır İsrail’in Gazze’de yaptığı soykırıma “savaş kötü bir şeydir” “bu konuda yorum yapmak tribünlere oynamaktır” deyip geçen “insanlar” gördü bu gözler. Üç maymunu oynayıp aman rant sağladığım kapıların tepkisini çekmeyeyim kaygısını taşıyanlar bir hiç ummadığı şekilde bir gün bu camiadan silinip gidecekler!

Bazen şu “sokak köpeklerini toplama” konusunun bile algı operasyonu ile olduğundan daha vahim bir duruma getirildiğini düşünüyorum. Ya da diyorum ki; “gerçekten tek çözüm yok etmek mi?” İnsanın öyle bir tarzı var ki hiç değişmedi; “çok önemseme, işler çığırından çıkarsa bulunur bir yolu!”

İnsan insanla uğraşmaktan çok yorgun! İnsan insana tahammülsüz! Ya da daha doğrusu şöyle; insan olan, insanlıktan çıkmışlarla aynı havayı soluyamaz hale geldi! İnsan insan ey insan!

Sorumlu olduğun insanlar, hayvanlar hatta bu alem sen çok fena davacı olacaklar! Bu davadan sana beraat çıkmayacak haberin olsun! Çünkü sen bu dünyada bir şeylerden yırttım zannedebilirsin ama bunun daha yüce divanı var bilesin!

Sağılacakla ve farkındalıkla kalın.

Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.