Hava Durumu

Artvin'de elektrik kesintisi | 11 Şubat 2024 Pazar

Artvin'de elektrik kesintisi | 11 Şubat 2024 Pazar günü Artvin'de elektrik ne zaman gelecek? Artvin'de elektrik kesintisi 11 Şubat 2024 Pazar günü hangi ilçelerde ve mahallelerde yaşanacak? İşte cevabı!

Haber Giriş Tarihi: 09.02.2024 15:15
Haber Güncellenme Tarihi: 09.02.2024 15:15
Kaynak: Haber Merkezi
Artvin'de elektrik kesintisi | 11 Şubat 2024 Pazar

Artvin'de elektrik kesintisi | 11 Şubat 2024 Pazar Artvin'de elektrik ne zaman gelecek? Artvin'de elektrik kesintisi 11 Şubat 2024 Pazar günü  hangi ilçelerde ve mahallelerde yaşanacak? İşte cevabı!  

Artvin'de elektrik kesintisi 11 Şubat 2024 Pazar günü Artvin'in birçok ilçesinde elektrik kesintilerinin yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor. 11 Şubat 2024 Pazar günü Artvin'in hangi ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacak? Peki, Artvin'de elektrik kesintisi kaç saat sürecek? 

Artvin'de elektrik kesintisi | 11 Şubat 2024 Pazar-Bursa Hayat Gazetesi-2

ARTVİN'DE ELEKTRİK KESİNTİSİ | 11 ŞUBAT 2024 PAZAR

Elektrik kesintisi nedeniyle mağduriyet yaşamak istemeyen vatandaşlar Artvin'de elektriklerin ne zaman geleceği ile ilgili Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ) elektrik kesintisi listesini araştırıyor.

Çoruh EDAŞ tarafından yapılan açıklamaya göre 11 Şubat 2024 Pazar günü Artvin'de belirli bölgelerde kesinti yaşanacak.

ARTVİN MERKEZ 11.02.2024 10:00 14:00 Yatırım Çalışması ÇAMLIK MAH. -
ARTVİN MERKEZ 11.02.2024 10:00 14:00 Yatırım Çalışması ÇAMLIK MAH. -

PLANLI ELEKTRİK KESİNTİLERİ NEDEN YAPILIR?

Planlı kesintiler olası can ve mal kayıplarının önüne geçmek ve arz güvenliğini korumak için yapılan, enerjinin evinize ve işyerinize kesintisiz iletilmesini sağlayan bakım çalışmalarıdır.

Planlı kesintilerde bölgenin tamamı mevcut elektrik kesintisinden etkilenmeyebilir.

PLANLI KESİNTİLERDEN NASIL HABERDAR OLABİLİRİM?

Dağıtım firmalarının web sitelerinde planlı kesintiler ile ilgili bilgilendirme yapılır. Bununla birlikte 185 numaralı elektrik arıza hattı arandığında, bölgedeki dağıtım firmasının operatörüne bağlanarak planlı kesintileri dinlemek mümkündür. Bazı firmalar önceden planlanmış kesinti durumları için bildirim gönderen mobil aplikasyonları ücretsiz olarak yayınlamaktadırlar. Bu tür iletişim kanallarını kullanarak bölgenizdeki kesintileri öğrenebilirsiniz.

HANGİ DURUMLARDA ELEKTRİK ENERJİSİ KESİLİR?

Perakende satış sözleşmesinin sona ermesi, kaçak veya usulsüz elektrik enerjisi tüketildiğinin tespit edilmesi, tüketilen enerji bedeline ilişkin ödemelerin zamanında yapılmaması durumları ile ayrıca müşterinin sözleşmesinde enerjinin kesilmesini gerektirecek özel hususların neler olduğu yer almış ise bunların oluşması halinde müşterinin elektriği kesilir.

KESME-AÇMA ÜCRETİ NEDEN ALINIR?

Abonelik esnasında enerjinin açma işlemi için, elektrik borcunun ödenmediği takdirde elektriğinin kesilmesini gerektiren durumlarda; elektriğin kesilmesi ve kesilen elektriğinin yeniden bağlanmasına ilişkin masrafları için alınır.

YENİ BİR ABONELİK ALMAK İSTİYORUM. HANGİ EVRAKLAR GEREKLİ?

Yeni bir abonelik tahsisi için öncelikle enerji müsaadesi alınmalıdır. Enerji müsaadesinin alınmasından sonra Dağıtım Bağlantı Sözleşmesi yapılmalıdır.

SAYACIM YANLIŞ OKUNDU, NE YAPMALIYIM?

Hatalı olan faturanız ile birlikte bağlı bulunduğunuz en yakın hizmet noktamıza bir dilekçe ile başvurmanız gerekmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.