Şimdi birlik zamanı! 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkemizde corona virüsle mücadele kapsamında 'Biz bize yeteriz Türkiyem' diyerek bağış kampanyası başlatıldığını açıkladı.

GÜNDEM, 31 Mart 2020 Salı, 12:37
Şimdi birlik zamanı! 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem'

Corona virüsü önemleri kapsamında "BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM" sloganıyla bağış kampanyasının başlatıldığını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Zekâtlarını Ramazan ayında dağıtmayı düşünen vatandaşlarımız da bu kampanyaya katılarak, hayır yarışında yerlerini alabilirler." dedi. İşte, 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem Milli Dayanışma Kampanyası'nın  hesap numaraları ve ayrıntılı bilgiler...

BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM BAĞIŞ KAMPANYASI NEDİR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı konuşmada, Biz Bize Yeteriz Türkiyem Milli Dayanışma Kampanyası ile ilgili şunları söyledi;

"BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM" diyerek başlattığımız bu kampanya için, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından, şu anda bilgileri ekranda gözüken bir yardım hesabı açıldı. Ayrıca, yine ekranda gözüken kısa mesaj numaraları üzerinden de bağış yapılabilecek. Amacımız, yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır.

Her ilimizde ve ilçemizde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı belirleyip, bu yardımları kendilerine sunacağız. Gerekirse muhtarlıklarımızı da devreye alarak, kampanyada toplanan paraların en doğru şekilde yerine ulaşmasını temin edeceğiz. Kampanyayı, şahsım olarak, 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum. Biraz önceki toplantımızda bakan arkadaşlarımız da, aynı şekilde bu ayki maaşlarını kampanyaya bağışlama kararı aldılar.

Tabii bazı bakanlarımız çok daha yüksek bağış rakamları da ifade ettiler. Meclis'teki tüm milletvekillerimizi, AK Parti başta olmak üzere tüm partilerimizin teşkilatlarını, tüm belediye başkanlarımızı, bürokratlarımızı kampanyaya katılmaya davet ediyoruz. Tabii en büyük katkıyı da iş adamlarımızdan, hayırseverlerimizden bekliyoruz.

Zekâtlarını Ramazan ayında dağıtmayı düşünen vatandaşlarımız da bu kampanyaya katılarak, hayır yarışında yerlerini alabilirler. Kampanyamıza yapılan yardımların şimdiden Hak katında kabul olmasını diliyorum. İnşallah yaşadığımız sıkıntılı günleri geride bıraktığımızda, hatırlayacağımız en güzel şeylerden biri de, işte bu birlik, beraberlik, kardeşlik, dayanışma fotoğrafımız olacaktır. Rabbim yar ve yardımcımız olsun."

BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM HESAP NUMARALARI

Corona virüs tedbirleri kapsamında başlatılan kampanyanın banka hesap numaraları bilgileri şu şekilde; 


EĞİTİM
Liselerde yüz yüze sınavlar ne zaman yapılacak?
Liselerde birinci dönem yapılamayan yüz yüze sınavlar, 8 Mart'tan itibaren gerçekleştirilecek.
GÜNDEM
'28 Şubat süreci zorbalıklarla dolu bir utanç tarihidir'
AK Parti Grup Başkanvekili Özkan "Darbecileri ve zihniyetini bu topraklardan ilelebet söküp atmak...
ASAYİŞ
Kısıtlamayı hiçe sayıp piknik yaptılar!
İstanbul'da bir grup sokağa çıkma kısıtlamasını hiçe sayarak piknik yaptı.
EĞİTİM
Bakan Selçuk okullarda yüz yüze eğitime geçiş ve sınavlarla ilgili detayları paylaştı
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "yerinde karar" uygulamasına ilişkin, "Her hafta risk gruplarının han...
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile temel atacak!
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin, 10 Mart'ta Akkuyu Nükleer Santrali'nin 3. re...
GÜNDEM
Türkiye'nin korona virüs tablosu: Son 24 saatte 71 can kaybı daha
Sağlık Bakanlığı, güncel korona virüs tablosunu açıkladı.
'Süt banyosu' ve 'dönerle danstan' sonra şimdi de 'ekmekle çirkin oyun'
İşte kısıtlamaların kaldırılacağı iller! Listede Bursa da var mı?

En Çok Okunan Haberler