İngiltere'de son 24 saatte 23 bin 65 yeni vaka

İngiltere'de korona virüs salgınında son 24 saatte 23 bin 65 yeni vakanın tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 965 bin 340'a yükseldi.

DÜNYA, 29 Ekim 2020 Perşembe, 23:15
İngiltere'de son 24 saatte 23 bin 65 yeni vaka

İngiltere'de korona virüs hızla yayılmaya devam ediyor. İngiltere Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, korona virüs salgınında son 24 saatte 23 bin 65 yeni vakanın tespit edildiği, toplam vaka sayısının ise 942 bin 275'e ulaştığı belirtildi. Ülkede son 24 saatte 280 kişinin daha virüs nedeni ile hayatını kaybetmesiyle toplam can kaybı 45 bin 955'e yükseldi.

Korona virüsün yayılmasını engellemek amacıyla ülke çapında uygulanan yerel kısıtlamaları genişleten İngiltere hükümeti, Oxford şehrinde Cumartesi gününden itibaren kısıtlamaların "orta" seviyeden "yüksek" seviyeye taşınacağını duyurdu. Kademeli yerel kısıtlamalara göre orta seviyedeki kısıtlama bölgelerinde iç ve dış mekanlarda 6 kişiden fazla grupların toplanması yasak olurken, bar ve restoranların yerel saatle 22.00'de kapatılması gerekiyor. Cumartesi gününden itibaren "yüksek" seviyedeki kısıtlamaların uygulanmaya başlayacağı Oxford'da orta seviyedeki kısıtlamalara ek olarak, farklı hane bireylerinin kapalı mekanlarda buluşmaları tamamen yasaklanacak. Yalnızca Oxford şehir bölgesini kapsayacak olan yüksek seviye kısıtlamaların Oxfordshire bölgesi genelinde artırılması bekleniyor.

Oxford şehrinde vakaların artmaya devam etmesi ile açıklamada bulunan yerel yöneticiler, yeni kısıtlamaların uygulanması için "uygun zaman" olduğunu ifade ederek, "Virüsün bölgede çok daha geniş bir yaş aralığına yayıldığını ve artık vakaların kentsel bölgelerdeki insanlarla sınırlı olmadığını" aktardı.

Öte yandan yarından itibaren en yüksek kısıtlama seviyesine taşınacak olan Nottinghamshire bölgesi ile beraber Merseyside, Greater Manchester, Yorkshire, Lancashire gibi kuzey İngiltere'nin geniş bir kesimini kapsayan bölgelerde en yüksek kısıtlamalar uygulanıyor. Bu bölgelerde yaşayan insanların en yüksek kısıtlama kuralları gereğince iç veya dış mekanlarda farklı hanelerde yaşayan kişilerle buluşmaları yasaklanırken, barlar tamamen kapalı tutuluyor. Bölge sakinlerinin yaşadıkları bölge dışına seyahat etmeleri ise yasak.

BURSA
Bursa'da sessizlik hakim!
Korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasının ardından Bu...
MAGAZİN
Survivor 2021'in ilk yarışmacısı belli oldu!
Survivor 2021'in merakla beklenen kadrosu oluşturuluyor. Survivor Türkiye'nin ünlüler takımında y...
BURSA
Timsah'ın en değerlisi Burak Kapacak
Bursaspor'un bu sezon kadrosundaki oyunculardan bonservis bedeli anlamında en değerlisi Burak Kap...
ASAYİŞ
Hareket eden aracın altında kaldı!
Mersin'de 1 kişi, park ettiği kamyonetin hareket etmesi sonucunda altına kalarak hayatını kaybetti.
ASAYİŞ
Türkiye'nin korona virüsle mücadelesi! İşte son 24 saatte yaşananlar
Türkiye'de son 24 saatte 194 bin 435 KOVID-19 testi yapıldı, 32 bin 736 kişinin testi pozitif çık...
MAGAZİN
Yasak Elma'da yaprak dökümü!
FOX TV ekranlarının sevilen dizisi Yasak Elma ile ilgili bir ayrılık iddiası daha ortaya atıldı.
WhatsApp yeni özelliği resmen duyurdu!
Sosyal medya bu görüntüleri konuşuyor... Hatay'ı PKK sempatizanları mı yaktı?

En Çok Okunan Haberler