Hava Durumu

Lösemili çocuklardan feryat: LÖSANTE'ye tam ruhsat verilsin!

Lösemili ve kanserli çocuklara ücretsiz tedavi hizmeti veren LÖSANTE Hastanesi, 7 yıldır tam ruhsat alamıyor.

Haber Giriş Tarihi: 05.03.2024 19:32
Haber Güncellenme Tarihi: 05.03.2024 19:32
Kaynak: Haber Merkezi
Lösemili çocuklardan feryat: LÖSANTE'ye tam ruhsat verilsin!

#LösanteyeTamRuhsat etiketiyle sosyal medyada yankılanan bir çağrı, lösemili çocuklar ve ailelerinin umutlarını dile getiriyor. LÖSANTE Hastanesi, 7 yıldır tam kapasite çalışmasına izin verilmeyen ve ruhsat engeliyle karşı karşıya kalan bir umut merkezi.

Yüksek Kaliteye Rağmen Ruhsat Engeli: Sağlık Bakanlığı'na yapılan resmi başvurular ve Bakanlık denetimlerinde 100 üzerinden 99.67 gibi yüksek kalite puanlarına rağmen LÖSANTE Hastanesi'nin 400 yatak kapasitesinden sadece 200 yatağına kullanım izni veriliyor.

Daha Fazla Çocuğa Ulaşmak İçin Tam Kapasite: Bu durum, lösemili ve kanser hastası daha çok çocuğa ücretsiz tedavi imkanı sunulmasının önünde bir engel teşkil ediyor.

Sosyal Medyada Seslerini Duyuruyorlar: 2 Mart'tan bu yana #LösanteyeTamRuhsat etiketiyle lösemili çocuklar, iyileşen gençler ve aileleri sosyal medyada seslerini duyurmaya başladı. Yüzlerce video ve çağrıyla bu engelin aşılması için destek talep ediyorlar.

Çocukların Mesajı: "LÖSANTE Hastanemize neden tam ruhsat verilmiyor? Daha çok lösemili ve kanser hastası çocuk sunulan ücretsiz tedavi hizmetinden yararlansın, kardeşlerimiz de yaşasın."

Ailelerin Çağrısı: "Bu zorlu lösemi ve kanser mücadelesinde, kamuoyunun da desteğini yanımızda hissetmek istiyoruz. LÖSANTE Hastanesi için bu engeli birlikte aşmak adına duyarlılığınızı ve desteğinizi bekliyoruz."

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.