Hava Durumu

Bakan Işıkhan: 'Ülkede her geçen gün istihdam artıyor'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Ankara’da bir otelde düzenlenen ‘Doğu Anadolu Bölgesi İş Dünyası Buluşması’ programına katılarak açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 08.03.2024 00:22
Haber Güncellenme Tarihi: 08.03.2024 00:22
Kaynak: İHA
Bakan Işıkhan: 'Ülkede her geçen gün istihdam artıyor'

Bakan Işıkhan iş insanları sayesinde ülkede her geçen gün istihdamın daha da arttığını ifade ederek, “Sizlerin sayesinde işsizliği ve kayıt dışı istihdamı daha da azaltıyoruz. Hükümetlerimizin 2002 yılından bu yana attığı kararlı adımlar neticesinde ülkemizin yerli ve milli ekonomiye geçiş sürecine hep birlikte tanıklık ediyoruz. Bu kalkınma sürecinde, her şeye rağmen önümüzdeki tüm engelleri birer birer aşarak vatandaşlarımızın refahını artırmak için yolumuza devam ediyoruz. Bu bağlamda, hükümet olarak iş dünyasının ihtiyaçlarına cevap verebilmek için gereken bütün adımları tereddütsüz bir şekilde atıyoruz” açıklamasında bulundu.

“MİLLETİMİZLE ARAMIZDAKİ SAMİMİYET, HALKIMIZIN HİÇBİR DERDİNE DERMAN OLMAYI BAŞARAMAMIŞ TARAFLARCA SORGULANAMAZ”

İş yapma kolaylığını artırma, yatırım ortamını iyileştirme ve istihdamı artırmaya yönelik teşvik ve destekleri çeşitlendirmeye yönelik inisiyatif almayı sürdürdüklerini söyleyen Işıkhan, “Ekonomik parametreler iyileştikçe, büyüme grafiği yukarı tırmandıkça biz de vatandaşımıza refah ve gelir artışı olarak dönmesi için gerekenleri yapıyoruz. Şunun altını özellikle çizmek isterim ki, attığı her adımı milletiyle istişare etmeden atmayan, ekonomik ya da sosyal tüm politikalarını vatandaşına rağmen değil, vatandaşıyla birlikte hayata geçiren bir yönetim olarak, aziz milletimizle aramızdaki samimiyet, bugüne kadar halkımızın hiçbir derdine derman olmayı başaramamış taraflarca sorgulanamaz” ifadelerini kullandı.

“ANKARA, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ NEZDİNDE BUGÜN YAŞADIĞI BU VİZYONSUZLUĞU, İŞ BİLMEZLİĞİ HAK ETMİYOR"

Yaklaşan belediye seçimleri hakkında da konuşan Bakan Işıkhan, "Başkent Ankara, büyükşehir belediyesi nezdinde bugün yaşadığı bu vizyonsuzluğu, iş bilmezliği hak etmiyor. Ankara’nın ve Ankara’nın gençlerinin kaybedecek bir 5 yılı daha yok. Daha kendi şehrine yetemeyen belediyelerin, şehirlerimiz için Türkiye çapında, dünya çapında projeler üretmesi beklenemez. İnşallah 31 Mart akşamı Ankara’yı hasret kaldığı gerçek belediyeciliğe tekrar kavuşturmaya hazırız ve kararlıyız. Turgut Altınok Başkanımızın Keçiören’e yaptıkları, Keçiören’i nereden nereye getirdiğini çok iyi biliyorsunuz. İnşallah kendisi Ankara’yı yeniden gerçek belediyecilikle buluşturacak” ifadelerine yer verdi.

Programa, Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok ve Doğu Anadolu bölgesinde bulunun iş adamları katılım sağladı.

Kaynak: İHA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.